Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministerijos neskuba skelbti informacijos apie 2008-ųjų viešuosius pirkimus

Piktavalė iš senolės pavogė 900 lt.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Piktavalė iš senolės pavogė 900 lt.
Šaltinis: BNS
0
A A

Ministerijos neskuba vykdyti Vyriausybės nurodymo paskelbti savo internetinėse svetainėse informaciją apie 2008 metais vykdytus viešuosius pirkimus.

Pagal Vyriausybės balandžio 1 dieną priimtą nutarimą, informaciją apie 2008 metais atliktus viešuosius pirkimus valstybės valdymo institucijos savo interneto svetainėse turi paskelbti per 15 darbo dienų. Šis nutarimas įsigaliojo balandžio 12 dieną

Ministrų kabineto reikalaujamą informaciją be išimčių kol kas yra paskelbusi tik Teisingumo ministerija. Apie pirkimus, kurių suma viršija 10 tūkst. litų paskelbė Susisiekimo ministerija.

Susisiekimo ministerija trečiadienį BNS teigė, kad informacijos apie mažesnius konkursus neskelbė, kadangi jie yra „smulkūs“, tačiau nepateikė informacijos, kokia suma susidaro sudėjus visus mažesnius konkursus.

Sveikatos apsaugos ministerija pažymėjo tokios informacijos kol kas neskelbianti dėl vykstančio jos internetinės svetainės atnaujinimo.

Visos kitos ministerijos atsakė, jog terminas, iki kurio Vyriausybės įpareigojo paskelbti minėtą informaciją, dar nesibaigė ir tikino, kad spės tai padaryti laiku, t.y. iki gegužės 5 dienos.

Pagal šį nutarimą Vyriausybės įstaigos, jai atskaitingos valstybės institucijos, ministerijos, įstaigos prie ministerijų ir kitos ministerijoms pavaldžios valstybės institucijos yra įpareigotos skelbti papildomą informaciją ir apie jų atliekamų viešųjų pirkimų procedūrų eigą Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje bei savo interneto svetainėse.

Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą pavesta atitinkamai pertvarkyti per du mėnesius. Iki šios sistemos pertvarkymo informacija bus skelbiama tik perkančiųjų organizacijų interneto svetainėse.

Valstybės valdymo institucijos viešai privalės skelbti suvestinę informaciją apie einamaisiais metais planuojamus atlikti viešuosius pirkimus, pirkimo dokumentus bei visą informaciją, atspindinčią viešojo pirkimo procedūrų eigą, pirkimo sutarties sudarymą ir jos įvykdymo galutinius rezultatus, išskyrus konfidencialią bei komercinę paslaptį sudarančią informaciją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min