Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministerijos: Rusijos sprendimas tikrinti visus Lietuvos vežėjus – neadekvatus

Vilkikų eilė medininkuose
VSAT nuotr. / Vilkikų eilė
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos sprendimą sugriežtinti visų Lietuvos vežėjų patikrinimus muitinėse Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijų bei Lietuvos muitinės departamento ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovai vadina neadekvačiu.

Ketvirtadienį susitikę minėtų institucijų ir asociacijos atstovai konstatavo, kad konkrečių vežėjų padaryti pažeidimai neturėtų tapti pagrindu apsunkinti visų šalies vežėjų veiklą.

Oficiali sugriežtinto Lietuvos vežėjų tikrinimo priežastis, kurią savo rašte Lietuvos muitinės departamentui nurodė Rusijos muitinės tarnyba – 16 nuo šių metų pradžios nustatytų Lietuvos vežėjų galimų pažeidimų, kai jų gabenamoms prekėms nebuvo baigtos forminti muitinės procedūros.

„Pažymėta, kad nustatyti 16 galimų pažeidimų sudaro tik 0,03 proc. visų Lietuvos vežėjų vykdytų muitinės procedūrų, ir toks pasitaikančių pažeidimų skaičius nėra didesnis nei įprastai“, –teigiama Susisiekimo ministerijos pranešime.

Pasak pranešimo, dėl sugriežtinto tikrinimo susidariusių eilių pasienyje problemai aiškintis sudaryta tarpžinybinė darbo grupė, kurios darbą koordinuos Susisiekimo ministerija.

„Tikimės, kad ne politiniai veiksniai lėmė šią situaciją, ir iškilusius nesusipratimus pavyks išspręsti draugiškais tarpžinybiniais ryšiais“, – pranešime cituojamas susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Lietuvos muitinė, atsakydama į minėtą Rusijos muitinės tarnybos raštą, paprašė Rusijos muitinės nesudaryti kliūčių visiems Lietuvos vežėjams, taip pat įsipareigojo bendradarbiauti su Rusijos muitine siekiant išaiškinti konkrečius pažeidimus.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Linava“
Parašykite atsiliepimą apie 15min