Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 28d. 12:36

Ministerijų viešieji ryšiai: nuo kelių tūkstančių iki beveik milijono litų per metus

Euras, litas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Finansų ekspertai ir ekonomistai mano, kad spartesnis euro įvedimas būtų geresnis sprendimas nei lito devalvavimas.

Per pastaruosius metus vienos ministerijos, viešindamos savo veiklą, išleido beveik milijoną litų, o kitos užsakomųjų straipsnių ir reportažų žiniasklaidoje iš viso nepirko. Vienose ministerijose viešaisiais ryšiais užsiima daugiau nei 10 darbuotojų, tačiau yra ir tokių, kuriose apskritai nėra tuo užsiimančių poskyrių.

Daugiausia savo veiklos reklamavimui viešojoje erdvėje išleido Žemės ūkio, Ūkio, Krašto apsaugos, Aplinkos bei Sveikatos apsaugos ministerijos. Jų išlaidos šiai sričiai siekia nuo 500 tūkst. litų iki beveik milijono litų.

Žemės ūkio ministerija nuo pernai lapkričio iki dabar savo veiklą žiniasklaidoje viešino už 940 tūkst. litų: pirko straipsnius 90–tyje regioninės žiniasklaidos leidinių, daugelyje respublikinių leidinių, regioninėse ir respublikinėse radijo stotyse, televizijos laidose (pavyzdžiui, „Gimtoji žemė“, „Tarp miesto ir kaimo“ ir pan.), interneto portaluose, naujienų agentūrose ir panašiai.

Anot ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus, kuriame dirba 8 žmonės, vedėjo Viliaus Rekevičiaus, tai ne atskiri projektai, o „nuolatinė sklaida“. Kitąmet numatoma viešiesiems ryšiams išleisti perpus mažiau mokesčių mokėtojų pinigų.

Minėtomis išlaidomis, viršijančiomis 900 tūkst. litų, V.Rekevičiaus teigimu, susidomėjo Seimo Antikorupcijos komisija.

Ūkio ministerijos išlaidos viešiesiems ryšiams nuo 2008–ųjų lapkričio iki šių metų spalio siekė 891,5 tūkst. litų.

Didžioji dalis lėšų (552,1 tūkst. litų) buvo skirta Inovacijų viešinimo kampanijai – užsakomiesiems straipsniams bei laidoms, reklaminiam klipui ir kitoms priemonėms, už 121,9 tūkst. litų reklamuotas ekonomikos skatinimo planas, likę 217,5 tūkst. litų atseikėti tokių temų kaip inovacijos, investicijų skatinimas, energetika viešinimui. Už viešuosius ryšius ministerijoje atsakingi 3 specialistai.Kitąmet numatoma viešiesiems ryšiams išleisti perpus mažiau mokesčių mokėtojų pinigų.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) nuo 2008 metų lapkričio viešiesiems ryšiams išleido apie 644 tūkst. litų.

Iš jų didžiausia dalis (400 tūkst. litų) teko 2008 metais vykusiai Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. 2009 metais šiai šventei skirta per 58 tūkst. litų. Likusi 2009 metų išlaidų suma (158 tūkst. litų) išleista monitoringo paslaugoms (38,5 tūkst. litų), savaitinėms radijo laidoms „Laisvai“ (31,5 tūkst. litų), užduočių knygelėms vaikams apie kariuomenę rengti (27 tūkst. litų), internetinės svetainės priežiūrai (28 tūkst. litų), įvairiems konkursams ir minėjimams.

KAM viešųjų ryšių srityje dirba 14 žmonių: 13 Viešųjų ryšių departamento darbuotojų bei šią sritį kuruojantis ministro patarėjas.

Aplinkos ministerija per pastaruosius metus viešųjų ryšių agentūrai, televizijos bei radijo laidoms išleido beveik 500 tūkst. litų. Šiuo metu Visuomenės informavimo ir viešųjų ryšių departamente dirba 10 žmonių, tačiau po gruodžio mėnesį įvyksiančios reorganizacijos etatų esą turėtų sumažėti.

Sveikatos apsaugos ministerija tuo pačiu laikotarpiu užsakė informaciją spaudoje ir naujienų agentūrose už 489 tūkst. litų, viešųjų agentūrų teigia nesamdžiusi. Ministerijos Ryšių su visuomene skyriuje dirba 5 žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijos savo veiklai viešinti skyrė nuo 100 iki 500 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerija per pastaruosius metus tam išleido beveik 378 tūkst. litų: spaudoje, radijuje, naujienų agentūrose, naujienų portaluose informaciją platino už 255,5 tūkst. litų, aukštojo mokslo reformą reklamavo už 51,5 tūkst. litų, kitiems informavimo projektams skyrė dar 70,7 tūkst. litų. Šia veikla ministerijoje užsiima 4 specialistai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tuo pačiu laikotarpiu radijo laidoms, publikacijoms regioninėje ir nacionalinėje žiniasklaidoje, viešųjų ryšių agentūrų paslaugoms bei kasmetiniam leidiniui „Socialinis pranešimas“ išleido apie 195 tūkst. litų. SADM viešųjų ryšių srityje dirba 3 žmonės.

Susisiekimo ministerija tam nuo pernai lapkričio išleido apie 174 tūkst. litų, kurie buvo skirti nevyriausybinių organizacijų apdovanojimams remti, monitoringo paslaugoms, tinklapio atnaujinimui, užsakomiesiems straipsniams, užuojautoms, darbo skelbimams. Viešaisiais ryšiais ministerijoje rūpinasi 4 žmonės.

Užsienio reikalų ministerija nuo 2008–ųjų lapkričio iki šių metų lapkričio vidurio viešino savo veiklą taip pat už beveik 174 tūkst. litų.

Didžiausios sumos atseikėtos ministerijos ir diplomatinių atstovybių interneto svetainių palaikymui ir atnaujinimui (66 tūkst. litų), iš jų už 45,4 tūkst. litų kurta vaikams ir jaunimui skirta svetainė Diplomatėnai.lt. Skelbimams, straipsniams žiniasklaidoje pirkti, žurnalistų kelionėms į Baltarusiją, Tolminkiemį, Lenkiją, konkursams, debatams ir kitoms akcijoms atseikėta 53 tūkst. litų.

Ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamente yra 21 darbuotojas. Jie užsiima ne tik ministerijos, bet ir visų Lietuvos atstovybių užsienyje veiklos viešinimu.

Tuo metu Teisingumo, Kultūros ir Energetikos ministerijos tikina per pastaruosius metus tam neišleidusios nieko, pastarosiose dviejose ministerijose esą neveikia ir šia veikla turintys užsiimti poskyriai. Finansų ir Vidaus reikalų ministerijos pateko tarp mažiausiai viešiesiems ryšiams išleidusiųjų.Išlaidos viešiesiems ryšiams yra žvėriškai sumažėjusios. 2008 metų pradžioje tik vienam projektui buvo skirti 68 tūkst. litų. Dabar net monitoringo paslaugų atsisakėm – patys tai darom.

Teisingumo ministerija tvirtina savo veiklos viešinimui nei pernai, nei šiemet neišleidusi nieko – esą nesinaudojo viešųjų ryšių agentūrų paslaugomis, nepirko užsakomųjų straipsnių ar laidų žiniasklaidoje. Visos išlaidos viešiesiems ryšiams apima tik 4 šios srities specialistų, iš kurių vienas esą atlieka tik „vieno langelio“ funkcijas, atlyginimus bei aprūpinimą darbo priemonėmis.
Energetikos ministerija, įkurta 2009 metų sausį, taip pat tikina iki šiol nieko neišleidusi viešiesiems ryšiams. Joje yra sukurtas viešųjų ryšių skyrius, tačiau jis dar esą neveikia.

Kultūros ministerijoje Viešųjų skyriaus iš viso nėra – šia sritimi rūpinasi tik ministro atstovė spaudai Indrė Leikauskaitė.

„Aš esu ministro atstovė spaudai ir darau tai, ką normaliai turėtų daryti visas viešųjų ryšių skyrius“ – BNS sakė I.Leikauskaitė.

Kultūros ministerija yra sudariusi sutartį su reklamos agentūra „Media Bridge Vilnius & Co“, kuriai nuo pernai lapkričio už įvairių skelbimų rengimą ir platinimą sumokėjo 5,2 tūkst. litų.

Finansų ministerija savo veiklos viešinimui, kuriuo užsiima 5 asmenys, tuo pačiu laikotarpiu išleido apie 7 tūkst. litų: plakatams ir skrajutėms apie taupymo lakštus skirta 4700 litai, darbo skelbimams, užuojautoms ir kitiems informaciniams skelbimams – 2362 litai.

„Išlaidos viešiesiems ryšiams yra žvėriškai sumažėjusios. 2008 metų pradžioje tik vienam projektui buvo skirti 68 tūkst. litų. Dabar net monitoringo paslaugų atsisakėm – patys tai darom“ – BNS sakė Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vytautas Lenkutis.

Vidaus reikalų ministerija nuo 2008 metų lapkričio mėnesio iki 2009–ųjų lapkričio vidurio tam išleido 34,3 tūkst. litų mokesčių mokėtojų pinigų. Už juos užsakytos laidos radijuje, straipsniai regioninėje spaudoje bei pranešimai naujienų agentūrose. Šiuo metu ministerijos Ryšių su visuomene skyriuje yra 5 darbuotojai, bet vieno iš jų pareigybė gruodį bus panaikinta. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gazas

Baudomis apdalinti Justiniškių gyventojai: „Prasidėjo raudonų lapelių akcija“

Gyvenimas

Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu

Aktualu

Rastinėnuose vyras vijo vilką iš kiemo, bet jis grįžo atgal: „Gaila, neturiu šautuvo“

Verslas

Lietuva turi biudžetą: „milijonas lauks milijardo“, protestai lėmė kosmetinius pataisymus

Sportas

Naujo futbolo rinktinės trenerio paieška: favoritai – lietuviai, bet visko gali būti

Aktualu

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė

Aktualu

Balsavime dėl biudžeto valdančiuosius parėmė du valstietiški liberalai, N.Puteikis atsuko nugarą

Gazas

Planuojama gatvės rekonstrukcija Akademijoje kelia abejonių: bus apsemti rūsiai?

Aktualu

S.Skvernelis džiaugėsi priimtu biudžetu ir išsižadėjo kaltinimų konservatoriams

Sportas

D.Rapšys apie triumfo Kinijoje priežastis: „Darbas ir tikėjimas savimi“

Vardai

Kalėdinė dvasia – Natalijos Bunkės namuose: neįprastą eglę puošė ir sūnus, ir mylimasis Edgaras

Gazas

Šventinė eismo karštinė didmiesčiuose: sunkiausia bus kitą savaitę

24sek

Po Virginijaus Šeškaus tirados – rimta LKL bausmė teisėjams

Aktualu

Žvalgyba ir teisėsauga gavo Sauliaus Skvernelio pranešimą, bet neaišku apie ką

Vardai

TV „gelbėtoja“ Sandra Žutautienė namus puoš pačios kurta eglute: tokią padovanojo ir senolių porai

Maistas

Nidos receptas: šventinis sūrio pyragas su marcipanais

Vardai

Asta Valentaitė spindėjo Britų mados apdovanojimuose: ant raudono kilimo – su užsienio žvaigždėmis

Aktualu

Skuode per buto gaisrą nukentėjo žmogus: 60-mečio atgaivinti nepavyko

Aktualu

A.Merkel: galimybių pakeisti „Brexit“ susitarimą nėra

Pasaulis kišenėje

Krakių šviesuolis neturi laiko skųstis gyvenimu – laukia kelionės

Naujienos

Gyvenimas

Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje:pagalba ateina

Gazas

Baudomis apdalinti Justiniškių gyventojai: „Prasidėjo raudonų lapelių akcija“

Aktualu

Rastinėnuose vyras vijo vilką iš kiemo, bet jis grįžo atgal: „Gaila, neturiu šautuvo“

Vardai

Kalėdų grojaraštis be „Baby, It's Cold Outside“? Tik dabar į dainos tekstą įsiklausę žmonės nustėro

Mokslas.IT

Diskriminacijos radaras. LOGIN žinutė feisbuke sukėlė įtarimų dėl diskriminacijos: pradėtas tyrimas

Gazas

Kodėl automobilio vairas nepakeičiamas? „Ford“ bandymas surasti alternatyvą nustumtas į šalį

Verslas

Lietuva turi biudžetą: „milijonas lauks milijardo“, protestai lėmė kosmetinius pataisymus

Sportas

Naujo futbolo rinktinės trenerio paieška: favoritai – lietuviai, bet visko gali būti

Aktualu

Balsavime dėl biudžeto valdančiuosius parėmė du valstietiški liberalai, N.Puteikis atsuko nugarą

Gazas

Planuojama gatvės rekonstrukcija Akademijoje kelia abejonių: bus apsemti rūsiai?

Aktualu

S.Skvernelis džiaugėsi priimtu biudžetu ir išsižadėjo kaltinimų konservatoriams

Sportas

D.Rapšys apie triumfo Kinijoje priežastis: „Darbas ir tikėjimas savimi“

Vardai

Kalėdinė dvasia – Natalijos Bunkės namuose: neįprastą eglę puošė ir sūnus, ir mylimasis Edgaras

Vardai

TV „gelbėtoja“ Sandra Žutautienė namus puoš pačios kurta eglute: tokią padovanojo ir senolių porai

24sek

Po Virginijaus Šeškaus tirados – rimta LKL bausmė teisėjams

Vardai

Asta Valentaitė spindėjo Britų mados apdovanojimuose: ant raudono kilimo – su užsienio žvaigždėmis

Gazas

Šventinė eismo karštinė didmiesčiuose: sunkiausia bus kitą savaitę

Aktualu

Žvalgyba ir teisėsauga gavo Sauliaus Skvernelio pranešimą, bet neaišku apie ką

Aktualu

2019-ųjų biudžetas: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentė

Vardai

Ypatingos

03:17
07:15

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min