Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministrai reprezentacijai perka ir kostiumus, ir tualetinį popierių

R.Dagys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / R.Dagys
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ministrai bando neatsilikti nuo britų politikų, kurie skandalingai išgarsėjo valstybės pinigais sumokėję netgi už savo ančių namelius. Pirmąjį šių metų ketvirtį visi Seimo nariai parlamentinei veiklai kiekvieną mėnesį gaudavo po 3940 litų. Šiuo metu ši suma sumažinta iki 3005 litų. Ministrai reprezentacijai kas mėnesį gauna po 2300 litų.

Jau anekdotu tapęs liberalo Gedimino Navaičio švaistūniškumas (už lėšas, skirtas parlamentinei veiklai, jis ir nakvojo brangiuose viešbučiuose, ir nuomojosi sporto klubą, ir vaišino savo padėjėjus), regis, nepamokė kitų valdančiosios koalicijos atstovų, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Antai „prisikėlėlis“ kultūros ministras Remigijus Vilkaitis už mokesčių mokėtojų pinigus nutarė apsirengti ir apsiauti, o visų šalies varguolių guodėjas socialinės apsaugos ir darbo ministras konservatorius Rimantas Dagys parduotuvėje šluoja ir brangius, ir praktiškus daiktus, pavyzdžiui, tualetinį popierių.

Nutarė padoriai apsirengti

Buvęs aktorius R.Vilkaitis, kadaise kūręs Duonos valgytojų partiją, niekinęs turtuolius ir žavėjęs visus šalies vargšus, užkopęs į valdžios viršūnes, skuba atsigriebti.

Nors kultūros ministras gauna daugiau nei 8 tūkst. litų atlyginimą, jis sumanė apsirengti ir apsiauti už mokesčių mokėtojų pinigus, kitaip sakant, už dyką.

Iš jam skiriamų reprezentacinių lėšų ministras R.Vilkaitis nusipirko kostiumą, marškinius ir batus.

Šie pirkiniai mokesčių mokėtojams atsiėjo 1073 litus.

Pasiteiravus, kodėl už reprezentacijai skirtus pinigus pirko drabužius ir batus sau, „prisikėlėlių“ atstovas atsakė klausimu: „Ar tai asmeninis klausimas, ar viešas?“

„Ar kiekvieną mėnesį reprezentacijai skirtas lėšas išleidžiate savo reikmėms, ar taip pasielgėte tik kartą?“ – dar bandėme teirautis ministro.

Tačiau, užuot atsakęs, jis ėmė klausinėti, ar jo pokalbis įrašomas.

„Lietuvos ryto“ korespondentei paaiškinus, jog su juo vis dėlto kalbamasi kaip su ministru, R.Vilkaitis dar pridūrė: „Aš reprezentacijai skirtus pinigus išleidžiu tam, ką laikau reprezentacija. Manau, kad kostiumas, batai, marškiniai ir yra reprezentacija.“

Pirko vos ne urmu

Nors socialinės apsaugos ir darbo ministro R.Dagio globojama visuomenės dalis taip pat nesimaudo prabangoje, paties politiko elgesys primena priežodį „Ne toks aš turtingas, kad pirkčiau bet ką“.

Tai atsispindi ir ministro šių metų pirmojo ketvirčio lėšų, kurios buvo skirtos parlamentinei veiklai, naudojimo ataskaitoje.

Dokumentai rodo, kad vienoje Grigiškių parduotuvėje konservatorius įsigijo įvairių kanceliarinių prekių net už 5316 litų. Užfiksuota, kad, pavyzdžiui, 1092 litai išleista vyriškai odinei rankinei.

Taip pat buvo pirktas plunksnakotis, kainuojantis 70 litų, brangaus spalvoto ir netgi tualetinio popieriaus.

Nors finansinėje ataskaitoje atsispindi R.Dagio potraukis prie brangių daiktų, jis, ko gero, važinėja visiškai byrančiu automobiliu.

Mašinos remontui pirmąjį šių metų ketvirtį iš Seimo nariui skirtų lėšų parlamentinei veiklai konservatorius išleido net 5260 litų.

Tiesa, vienos Vilniaus automobilių remonto firmos sąskaitose kažkodėl neatsispindi, kokį konkrečiai automobilį remontavo R.Dagys.

Tačiau visos trys sąskaitos išrašytos tą pačią – kovo 26-ąją. Matyt, ministras, baigiantis pirmajam ketvirčiui, skubėjo išleisti kuo daugiau iš biudžeto skirtų lėšų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min