2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 27

Ministras A.Anušauskas – apie D.Sabonį Lietuvos kariuomenėje, tankus ir santykius su G.Landsbergiu

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pastaraisiais metais atsidūrė dėmesio centre – jis iškilo visuomenės apklausų reitingų viršūnėse, bet sulaukė politinių kirčių ne tik iš opozicijos, bet ir partijos bendražygių. Dabar jo darbotvarkėje – šauktinių reforma, ginkluotės pirkimai ir vokiečių brigados priėmimas. Ko laukti jaunuoliams ir kas vyks krašto apsaugos sistemoje, ministras išsamiai pakomentavo interviu BNS naujienų agentūrai.

Interviu temos

  • Šauktinių reforma
  • Vokietijos brigada
  • Tankų pirkimas ir oro gynyba
  • Santykiai su Gabrieliumi Landsbergiu

– Ministre, šią vasarą žiniasklaida mirgėjo nuo pranešimų, kad po NBA sezono atlikti karinės tarnybos prisistatė Suomijos krepšinio superžvaigždė Lauri Markkanenas. Šauktinių tarnybą atlieka ir korėjietiško popso žvaigždės BTS.

Aišku, šaukimo sistemos skirtingose šalyse yra skirtingos, bet Lietuvos krepšininkas Domantas Sabonis ne vienus metus yra atsidūręs šauktinių sąrašuose, tačiau, tikėtina, išvengtų tarnybos bet kokiu atveju, nes įrodytų, jog tarnaudamas devynis mėnesius patirtų didelę žalą. Naujoje Krašto apsaugos ministerijos siūlomoje šaukimo pertvarkoje tokią išimtį siūloma palikti. Kodėl?

– Nesakyčiau, kad siūloma palikti. Kiekvienas šauktinis turi teisę, jeigu negali tuo metu atlikti tarnybos, įrodyti galimą žalą. Tai aš negalėčiau patvirtinti, kad didelis uždarbis būtų ta priežastis, kuri leistų neatlikti šauktinių tarnybos, nes žmonės irgi kreipiasi su nemažais uždarbiais, įrodinėja, bet paskui vis tiek atlieka šauktinių tarnybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min