Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 18:03

Ministras abejoja Klaipėdos universiteto studijų skaidrumu

Klaipėdos universitetas.
15min nuotr. / Klaipėdos universitetas.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kreipėsi į Klaipėdos universiteto vadovybę dėl galimo akademinės etikos ir studijų skaidrumo principų pažeidimo.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo ministrą , kad Klaipėdos universiteto darbuotoja Ramunė Valeikienė teikė literatūros rinkimo ir metodinių konsultacijų paslaugas, tam neturėdama verslo liudijimo ar neįregistravusi individualios veiklos, ir už tai gavo pajamų. Už tokią veiklą jai buvo paskirta bauda.

Tačiau iš Mokesčių inspekcijos surinktų paaiškinimų, kuriais asmenys patvirtino mokėję minėtai darbuotojai pinigus, akivaizdu, kad ji rašė referatus, kursinius ir bakalaurų darbus įvairių aukštųjų mokyklų, tarp jų ir Klaipėdos universiteto, studentams, kurie juos pateikdavo atsiskaitymams kaip savo parašytuosius.

Kadangi studentai galimai neteisėtu keliu pelnė akademinius įvertinimus bendrininkaujant Klaipėdos universiteto darbuotojai R.Valeikienei, švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius paprašė Klaipėdos universitetą įvertinti jos elgesį darbo sutarties nuostatų ir akademinės etikos požiūriu.

„Studijų skaidrumo problema, kurią pastaruoju metu pagrįstai kelia sąmoningi studentai ir jų organizacijos, turi būti sprendžiama labai principingai, - sako ministras G.Steponavičius. – Mokslo darbų plagijavimas, užsakymai juos parašyti arba siūlymai teikti tokias paslaugas yra ne mažiau gėdingi už kyšininkavimą ar kitas visuomenės netoleruojamas veiklas. Sąžiningumas yra vienas iš svarbių aukštojo mokslo kokybės elementų.“
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min