Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras Dailis Barakauskas lėšų Kauno stadiono rekonstrukcijai nepažadėjo – lauks namų darbų

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune apsilankęs vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas, apžiūrėjęs S.Dariaus ir S.Girėno sporto centrą ir išklausęs miesto valdžios planus dėl jo rekonstrukcijos, kol kas nuo pažadų finansuoti objektą susilaikė.

„Lauksiu namų darbų, konkretaus projekto, todėl dabar dar nieko negaliu pažadėti. Tai neturėtų būti vien futbolui skirtas objektas, bet multifunkcinės paskirties kompleksas“, – tvirtino D.Barakauskas.

Kauno meras Andrius Kupčinskas dar pernai kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, prašydamas prisidėti prie nacionalinės reikšmės stadiono rekonstrukcijos tam panaudojant 2014-2020 metų finansinės perspektyvos ES paramą.

Meras skaičiuoja, kad stadiono rekonstrukcijai reikėtų apie 20 mln. litų.

Apie stadiono rekonstrukciją kalbama jau daug metų. Iki šiol pavyko atlikti nedidelius remonto darbus.

Meras skaičiuoja, kad stadiono rekonstrukcijai reikėtų apie 20 mln. litų.

Pastaraisiais metais S.Dariaus ir S.Girėno stadiono remontui buvo išleista 2,7 mln. litų. Už juos atnaujinti šviestuvai, patiesti nauji bėgimo takai.

Tarp būtiniausių ateities darbų – įrengta tribūna VIP asmenims, atnaujinti sportininkų persirengimo kambariai. 

„Suderinti detalųjį S.Dariaus ir S.Girėno stadiono planą užtruko daugiau nei metus, kadangi tai yra kultūros paveldo teritorija, kuriai galioja atitinkami reikalavimai. Kitas žingsnis bus techninio rekonstrukcijos projekto rengimas. Norime, kad ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai reikšmingas sporto objektas būtų sutvarkytas ir atitiktų UEFA saugumo ir infrastruktūros bei patvarumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Šis kompleksas yra Kauno miesto kultūrinio ir sportinio gyvenimo centras. Jame vyksta įvairių sporto šakų miesto, šalies ir tarptautinės varžybos, kultūriniai ir sveikatinimo renginiai“, – sakė A.Kupčinskas.

Jei būtų gauta lėšų, stadionas galėtų būti rekonstruotas iki 2016 m. Tada jis atitiktų ketvirtą FIFA nustatytą kategoriją.

„Tam, kad S.Dariaus ir S.Girėno stadionas atitiktų tokį patį lygį kaip ir sostinėje planuojamas Nacionalinis stadionas, užtektų net 12 kartų mažiau lėšų. Kol Vyriausybėje vyksta įvairios peripetijos dėl Nacionalinio stadiono, S. Dariaus ir S. Girėno kompleksas turėtų būti sutvarkytas iš ES lėšų. Valstybės tikslas turėtų būti būtent šio stadiono sutvarkymas iki kol atsiras kitas variantas", – teigė A.Kupčinskas.

Jei būtų gauta lėšų, stadionas galėtų būti rekonstruotas iki 2016 m. Tada jis atitiktų ketvirtą FIFA nustatytą kategoriją.

D.Barakauskas Kaune dar susitiko su Viešojo saugumo tarnybos vadu Sergejumi Madalovu, naujuoju Kauno vyriausiojo policijos komisariato viršininku Linu Pernavu.

S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras yra seniausias Lietuvoje sporto ir kultūros renginiams organizuoti skirtas statinys. 1921 m. Kauno miesto savivaldybės išnuomotame Lietuvos fizinio lavinimo sąjungai (LFLS) priklausančiame žemės sklype buvo įrengta futbolo aikštė ir bėgimo takai.

Tuometinio LFLS pirmininko Stepono Dariaus iniciatyva pagal jo parengtą projektą, iš dalies ir jo lėšomis, 1924-1925 m. Kauno Ąžuolyne įrengtas pirmasis Lietuvos sporto stadionas.

Komentarai
Temos Ministras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min