Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras Gediminas Kazlauskas: jokių privalomųjų kaupimų gyventojams nebus (Atnaujinta 14 val.)

Gediminas Kazlauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Kazlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas aiškina, kad jo ministerijos parengtos Civilinio kodekso (CK) pataisos neįves daugiabučių gyventojams prievartinių įmokų, iš kurių būtų kaupiama suma daugiabučių remontui. Šias pataisas, kurioms jau pritarė Vyriausybė, ketvirtadienį kritikavo ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jokių privalomųjų prievartinių kaupimų nenumatyta. Šitame CK pakeitime yra suformuluota, kad Vyriausybė turi nustatyti pavyzdinę tvarką, kaip turėtų būti tokie mokesčiai apskaičiuojami. Tuomet ji pateikiama gyventojams apsispręsti, ar jie kaups, kada kaups, ar gyvens nuo avarijos iki avarijos – tai bus tik gyventojų  apsisprendimas“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą tvirtino ministras.

Vyriausybė turi nustatyti pavyzdinę tvarką, tuomet ji pateikiama gyventojams apsispręsti, ar jie kaups, kada kaups, ar gyvens nuo avarijos iki avarijos – tai bus tik gyventojų apsisprendimas“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandoje tvirtino ministras G.Kazlauskas.Pasak G.Kazlausko, naujosiose CK pataisose taip pat siūloma kai kuriais atvejais supaprastinti sprendimų priėmimo tvarką gyventojų bendrijose. „Yra bendrijų, kuriose yra 10, 20, 30 namų. Ir, sakysim, apsisprendžiant dėl renovacijos, reikia bendrijos apsisprendimo. Ten yra supaprastinta, kad tie pavieniai pastatai ar statiniai, kurie inžineriškai vienas nuo kito nepriklauso, galėtų priimti savarankišką sprendimą, nežiūrint į tai, kokia yra bendrijos nuostata“, – aiškino ministras.

Anot jo, minėtose pataisose taip pat numatyta galimybė kai kuriais atvejais sprendimus priimti supaprastinta tvarka. „Pavyzdžiui, antrą kartą kviečiant gyventojų susirinkimus būtų galima apsiriboti 25 proc. butų savininkų dauguma, išskyrus renovacijos klausimus, bet kokių įsipareigojimų prisiėmimus prieš trečias šalis, tai yra sprendžiant paprastus ūkio klausimus. Tad tikrai tos prievartos neatsiranda“, – tikino ministras.  

Prezidentė D.Grybauskaitė ketvirtadienį perspėjo, kad nepalaikys siūlymo nustatyti privalomąją įmoką daugiabučių gyventojams, kuri būtų kaupiama ir naudojama daugiabučių remontui.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė CK pataisoms, kuriomis būtų numatyta privalomoji įmoka daugiabučiams tvarkyti. Jeigu joms pritartų ir Seimas, jos keliautų ant prezidentės stalo.  

„Prievartinio kaupimo neturi būti. Dabar CK numato, kad bendrija gali pati apsispręsti, kaupti ar ne, 50 plius vieno procento persvara. Na, o dabartinių pasiūlymų, kurie numato, kad tik ketvirtis gyventojų gali nuspręsti, ką turi daryti trys ketvirčiai, aš nepasirašysiu ir nepalaikysiu“, – ketvirtadienį pareiškė D.Grybauskaitė.

Pataisas parengusi Aplinkos ministerija pripažįsta, kad CK ir dabar numatyta prievolė kaupti lėšas namams atnaujinti, tačiau nėra nustatyta aiški tvarka, kaip tai daryti.

Atnaujinta 14 val. Ministras pirmininkas Andrius Kubilius mano, jog D.Grybauskaitė pasirašys minėtas CK pataisas, kai ji bus tinkamai informuota apie jų turinį. Ketvirtadienį premjeras kalbėjo, tiesiog įvyko nesusipratimas vertinant pataisas, mat jos nenumato jokių privalomų mokesčių. Esą tik bus paruošta metodika, kuri padės to norinčioms gyventojų bendrijoms paprasčiau kaupti pinigus nenumatytoms avarijoms, o nenorinčios galės nekaupti ir toliau.

„Aš pavyzdžiui, žinodamas iš savo patirties, kadangi Mildos gatvėje savo bute gyvename tiesiai po stogu, žinau, kas įvyksta, kai stogas prakiūra, tikrai raginčiau mūsų daugiabučių namo bendriją rinktis kaupimo variantą“, – sakė A.Kubilius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min