Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 14:28

Ministras: Lietuva perduos Ukrainos kariams žieminių drabužių už maždaug 2 mln. eurų

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, kad Lietuva perdavė ir perduos Ukrainai ne tik karinės technikos, bet ir žieminių drabužių už maždaug 2 mln. eurų.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Iš lietuviškų įmonių per ateinančius kelis mėnesius bus įsigyta ir perduota žieminių drabužių Ukrainos kariams, už porą mln. eurų, tai iki 25 tūkst. ukrainiečių karių bus aprūpinti žiemine apranga“, – antradienį per šalies saugumo situacijos pristatymą Seime sakė A.Anušauskas.

Ministras parlamentarus informavo, kad Rusijai praėjusią savaitę paskelbus dalinę mobilizaciją grėsmės lygis Lietuvai nepadidėjo, bet Lietuva reagavo padidindama kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų budrumo lygį.

„Ką reiškia mobilizacija mūsų regiono saugumui – šiuo metu nėra indikacijų, kad Rusijos mobilizacija, jos tikslai būtų nukreipti prieš Baltijos šalis, todėl nevertiname kaip grėsmės lygio Lietuvai padidėjimo, tačiau Lietuva vis dėlto turėjo reaguoti ir mes reagavome, tai yra padidinome Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų budrumo lygį, nors pačių indikacijų apie provokacijas nėra“, – sakė ministras.

Pasak ministro, sprendimą dėl mobilizacijos lydėjusi „V.Putino antivakarietiška retorika su branduoliniais grasinimais“ yra bandymas atgrasyti Vakarų valstybes nuo paramos Ukrainai ir užtikrino, kad Lietuvos parama išliks nemaža.

„Šuo metu Lietuvos parama ginkluotei ir kitai karine technika sudaro apie 209 mln. eurų. Lietuvos parama Ukrainai ir toliau išlieka, ji tikrai yra nemaža, aš tik pabrėšiu, kad tai nėra šalių lenktynės dėl paramos, mes duodame tai, ką galime duoti, Ukraina prašo to, ko jai reikia“, – kalbėjo ministras.

A.Anušauskas taip pat minėjo Lietuvos perduotas Ukrainai 105 mm haubicas, šarvuočius M113, informavo, kad Lietuvoje yra aprengta 500 ukrainiečių karių, nuo spalio Lietuvos instruktoriai prisidės prie mokymo misijos Jungtinėje Karalystėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min