Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 24d. 10:59

Ministras: mažėjant policininkų atlyginimams, mažėja ir nusikalstamumas

Pareigūnų protesto akcijoje dalyvavo ir jų artimieji
Gedimino Gasiulio/ 15min.lt nuotr. / Valdžia aiškina, kad informacija, jog mažėjant pareigūnų algoms didėja nusikalstamumas, nepagrįsta.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis tikina, kad pareigūnų skundai, esą atlyginimai šiemet sumažėjo keliais šimtais litų, yra nepagrįsti.

Penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje vidaus reikalų ministras teigė, kad yra tik vienetai pareigūnų, kuriems atlyginimas sumažėjo 700 Lt, kaip kad sako profesinės sąjungos. „Palyginti su 2008 metų paskutiniu ketvirčiu, šių metų pradžioje atlyginimai sumažėjo vidutiniškai 2,4 proc. Be to, praėjusiais metais buvo ženklus algų didėjimas, todėl šių metų pirmą ketvirtį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų ketvirčiu, atlyginimai dabar yra didesni“, – žiniasklaidai aiškino R.Palaitis.

Vakar premjeras susitiko su statutinių pareigūnų profesinėmis sąjungomis ir pažadėjo, jog bus ieškoma papildomų lėšų atlyginimams iš vidinių vidaus reikalų sistemos rezervų, kad jie toliau nemažėtų. Vien žemiausios grandies pareigūnų atlyginimams stabilizuoti reikia 10 mln. Lt.

R.Palaičio teigimu, vienintelė galimybė sutaupyti trūkstamą pinigų sumą – atsisakyti investicinių programų. „Tai reiškia, kad  nerenovuosime Anykščių komisariato, sustabdysime Marijampolės areštinės  statybas, netvarkysime Alytaus viešosios policijos pastato, Daugų nuovados“, – vardijo ministras.

Pasak jo, visuomenės nuogąstavimas, kad mažėjant policijos pareigūnų darbo užmokesčiui kils nusikalstamumo lygis, taip pat yra nepagrįstas. Esą 2008 metais, kai atlyginimai kilo, kartu daugėjo ir nusikaltimų. O šiemet, sumažinus atlyginimus, nusikalstamumas sumažėjo 3 proc. „Tai nėra taisyklė, greičiau kuriozas, bet tai rodo, kad atlyginimų mažinimas su nusikalstamumu nesusijęs“, – aiškino R.Palaitis.

Jam pritarė policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas. „Nemanau, kad nusikaltimų mažėjimas ir atlyginimų mažinimas tarpusavyje susiję. Tai daugiau atsitiktinumas“, – teigė V.Telyčėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min