Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 06 02, 18:35 Atnaujinta 2019 06 02, 23:10

Ministras: meldinės nendrinukės projekto pinigai gali būti skirti kitiems darbams

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad dalis pinigų, skirtų meldinių nendrinukių apsaugai, gali būti panaudoti kitiems projektams. Šiuo metu ministerijos specialistai vertina, koks poveikis šių retų paukščių populiacijai kiltų sustabdžius projektą.
Pamaryje sugauta meldinė nendrinukė su geolokatoriumi
Pamaryje sugauta meldinė nendrinukė su geolokatoriumi / Baltijos aplinkos forumo nuotr.

„Kreipiausi, kad įvertintų pasekmes, jei mes sustabdytumėme projektą. Likęs tik baigiamasis projekto etapas – vyksta tik tyrimas, vertinimas. Matome, kad trūksta pinigų aplinkosaugai, kitoms priemonėms, juolab, kad milijonas rūšių, kaip nustatė mokslininkai, yra nykstančios, o mes vienai rūšiai skiriame tokias sumas“, – BNS sakė K.Mažeika.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

Kelerius metus vykstančio projekto vertė – 4 mln. 97 tūkts. eurų, iš jų 3 mln. 72 tūkst. skiriama iš Europos Sąjungos lėšų, 736 tūkst. eurų– iš Lietuvos biudžeto.

Projektą įgyvendina Baltijos aplinkos forumas. Šioje nevyriausybinėje organizacijoje yra dirbęs buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas, jis buvo sulaukęs opozicijos priekaištų dėl lėšų buvusiai darbovietei skyrimo. Ministras teigė nusišalinęs nuo bet kokių sprendimų, susijusių su šia viešąja įstaiga.

Baltijos aplinkos forumas gegužės pradžioje pranešė, kad šiemet Žuvinto rezervate užfiksuotos trys čia grįžusios meldinės nendrinukės, pernai perkeltos į Lietuvą iš Baltarusijos.

Žvirblinių paukščių rūšiai priklausančios meldinės nendrinukės dvidešimtajame amžiuje ėmė nykti, nes dėl ūkininkavimo daug kur neliko jų buveinių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min