Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Romoje: Lietuvoje yra didelis potencialas Italijos įmonių investicijoms

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Romoje susitiko su Italijos premjeru Enrico Letta. Vyriausybių vadovai aptarė Lietuvos ir Italijos ekonominį bendradarbiavimą, mūsų šalies dalyvavimą parodoje „Milan EXPO 2015“, kalbėjo apie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai eigą ir pasiektus rezultatus.

„Susitikimas buvo labai produktyvus. Džiaugiuosi puikiais Lietuvos ir Italijos santykiais. Tikiuosi, kad artimiausi metu mums pavyks dar labiau sustiprinti aukščiausio lygio dvišalį bendradarbiavimą“, – kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas. Susitikimo metu premjeras taip pat padėkojo už Lietuvos diplomatinės atstovybės klausimo sprendimą.

Pasak Lietuvos ministro pirmininko, dvišalės prekybos apimtys auga, tačiau jis taip pat pažymėjo matantis galimybių dar labiau sustiprinti ekonominį bendradarbiavimą pramonės, turizmo, transporto ir logistikos srityse. Premjeras taip pat kvietė Italijos investuotojus savo veiklą vystyti Lietuvoje. Vyriausybių vadovai sutarė, jog būtina organizuoti dvišalius verslo forumus.

Vyriausybių vadovai sutarė, jog būtina organizuoti dvišalius verslo forumus.

„Matome didelį potencialą Italijos įmonių investicijoms finansinių ir verslo paslaugų, automobilių dalių ir elektroninės įrangos, tekstilės, informacinių technologijų bei atsinaujinančios energetikos srityse. Šie sektoriai yra vieni konkurencingiausių Lietuvoje, o Italija juose turi vertingos patirties“, – kalbėjo premjeras.

Pasak ministro pirmininko A. Butkevičiaus, mūsų šalis tikisi dalyvauti Milane vyksiančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“. Italijos premjeras pabrėžė, jog Lietuvos dalyvavimas šioje parodoje labai laukiamas.

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai eigą, premjeras sakė, jog pradžia nebuvo lengva dėl įtemptos darbotvarkės ieškant sutarimo dėl daugiametės ES finansinės perspektyvos. Tačiau procesas vyksta sėkmingai.

„Pirmininkavimo metu siekiame gilinti Europos ekonominę ir pinigų sąjungą, taip pat ir Bankų sąjungą. Tikimės progreso derybose dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo. Mūsų artimiausių darbų sąraše taip pat yra Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyva ir indėlių garantijų sistemos. Manome, jog šiame kontekste labai svarbu priimti reikalingas priemones kovojant su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių vengimu“, – kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius taip pat pakvietė Italijos premjerą dalyvauti lapkritį Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime. E. Letta pažadėjo į Lietuvos sostinėje rengiamą susitikimą atvykti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min