Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 11:29

Ministras R.Palaitis: „Buvusį pareigūną turėtų svarstyti Advokatų garbės teismas“

R.Palaitis: „Mano supratimu, pareigūnai elgėsi pagirtinai“
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Raimundas Palaitis
Vidaus reikalų ministras ragina advokatus garbės teisme apsvarstyti buvusį pasienietį, šiuo metu dirbantį advokatu, praneša Vidaus reikalų minsiterija.

„Šiandien (pirmadienį – red. past.) spaudoje aprašyta situacija, kai buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės vado pavaduotojas Dmitrijus Fomkinas, šiuo metu dirbantis advokatu, ėmėsi ginti kontrabanda įtariamų asmenų, asmeniškai man atrodo, kad tai akivaizdus interesų konfliktas, kuris draudžiamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatomis, – teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, komentuodamas „Lietuvos ryto“ straipsnyje „Kontrabandininkai savo priešus verčia tarnais“ aprašytą istoriją. – Manau, kad Advokatų garbės teismas turėtų išnagrinėti šį atvejį ir pasakyti, ar buvusiam pareigūnui, šiandieniam advokatui, Dmitrijui Fomkinui neverta iškelti drausmės bylos. Juk Advokatūros įstatyme aprašytuose advokatų veiklos principuose taip pat yra nuostata – „interesų konflikto vengimas“. Mano akimis, ji šiuo atveju buvo pažeista.“

Ministras R.Palaitis mano, kad Teisingumo ministerijai taip pat vertėtų svarstyti klausimą, kaip Advokatūros įstatymo nuostatas susieti su Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatomis, ir ten įteisinti konkretų draudimą advokatui būti gynėju tokiose bylose, kurios susijusios su ankstesne jo darbo veikla.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min