Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras R.J.Dagys siūlo privatiems investiciniams fondams susirūpinti savo veikla

Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys nepelnyta vadina „Sodrai“ pažerta kritika, įskaitant ir iš privačių pensinių fondų pusės, itin suaktyvėjusiais tik pastarosiomis dienomis, kai Vyriausybė apsisprendė įmokas į privačius fondus sumažinti nuo 3 iki 2 proc. Vyriausybė vakar pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui sumažinti šį įmokos tarifą nuo šių metų liepos 1 dienos ir 2010 metams.

„Keturis mėnesius pensiniai fondai nieko neveikė, siekdami pagerinti savo įvaizdį visuomenėje, bet pradėjo kryptingai pulti „Sodrą“, – sakė ministras R.J.Dagys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras nustebintas, kad užuot siekę įrodyti visuomenei privačių pensinių fondų naudingumą, jų valdytojai neįgyvendino deklaruotų siekių – didžiąją dalį investicijų nukreipti į Lietuvą, o fondų administravimo kaštai vis dar yra gerokai didesni nei „Sodros“, kuri rūpinasi ne tik įmokų administravimu, bet ir įvairiomis socialinėmis išmokomis.

„Be to, privatūs fondai iki šiol naudojosi privilegija, kad gyventojai negali savanoriškai sugrįžti į „Sodrą“, – akcentavo ministras R.J.Dagys.

Jis privatiems investiciniams fondams siūlo susirūpinti savo veikla ir, ministro žodžiais, „neperkelti savo pačių problemų ant kitų pečių“.

„Sunkmečio sąlygomis mes priversti spręsti problemą, ar dabar padėti savo tėvams ir seneliams, ar galvoti apie savo asmeninę gerovę ateityje, todėl 1 proc. punkto sumažinimas šiomis aplinkybėmis nesužlugdys fondų, – sakė ministras R.J.Dagys. – jeigu investiciniai fondai gerai dirbs ateityje, tai jie galės plėsti savo veiklą“. Socialinės apsaugos ir darbo ministras neabejoja, kad šaliai reikalingi privatūs investiciniai fondai, bet tik veikiantys efektyviai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min