Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras R.J.Dagys visuomenę ragina solidariai išlaikyti tėvus ir senelius

Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su privačių pensijų fondų valdytojais ieškos sprendimų, kaip ateityje padėti „Sodrai“ atsispirti ekonominiams sunkmečiams. Trečiadienį su ministru Rimantu Jonu Dagiu susitikę privačių fondų valdytojai akcentavo, kad įvairiausios krizės valstybių ekonomikas paliečia cikliškai kas 7-10 metų, todėl valstybei praverstų privataus sektoriaus patirtis.

„Sunkmetis visą šalį užklupo nepasirengusią, o ankstesnės valdžios išdalyti priešrinkiminiai pažadai, nepasverti jokiais skaičiavimais, tik pablogino situaciją“, – kalbėjo R.J.Dagys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras patikslino, kad prieš Seimo rinkimus valdžia prisiėmė įsipareigojimų ir taip buvo iššvaistytas „Sodroje“ sukauptas 1,3 mlrd. litų rezervas. „Iš jo teliko 145 mln. litų, – pabrėžė ministras R.J.Dagys. – Tad jei iš Stabilizacijos fondo nebūtume gavę 600 mln. litų, kuriuos skyrė Vyriausybė, sausio mėnesį būtų kilęs realus pavojus, kad pensijų išmokėjimas vėluos“. Ministras akcentavo, kad išmokų gavėjus pinigai pasiekė laiku.

„Tačiau turime užbėgti įvykiams už akių ir „Sodroje“ vėl sukaupti rezervą, kad ateityje nekiltųįtampų, – sakė ministras R.J.Dagys. – Be to, užuot gavę palūkanas už banke laikomas rezervo lėšas, turime atvirkštinį variantą“.

Trečiadienį Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius paprašė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ valdybos skubos tvarka pateikti Vyriausybei apie „Sodros“ atsargos rezervo panaudojimą 2008 m, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Susitikimą su ministru R.J.Dagius inicijavę privačių pensijų fondų valdytojai taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Seimas gali atmesti Prezidento vetuotas įstatymo pataisas, numatančias įmokų sumažinimą į privačius pensijų fondus nuo 5,5 iki 3 proc.

Taip pat kalbėta, esą padidės mokesčių našta individualia veikla besiverčiantiems asmenims.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras paaiškino, kad į „Sodros“ mokesčių sistemą valstybė ilgainiui įtrauks visus asmenis ir mokesčius vienodai teks mokėti visiems.

„Iš tų mokesčių yra sudaromas „Sodros“ biudžetas, iš kurio išmokamos senatvės pensijos ir išmokos socialiai pažeidžiamiems žmonėms, – kalbėjo R.J.Dagys. – Todėl tie, kurie teigia, nenorintys mokėti mokesčių „Sodrai“, tegul atsistoja ir pareiškia, kad jie atsisako išlaikyti savo tėvus ir senelius“.

Privačių pensijų fondų valdytojai pritarė šiai ministro nuostatai. Be kita ko, akcentuota, jog Seimui priėmus daugybę mokesčių pakeitimų, visuomenei trūksta informacijos, nors tie pakeitimai, galbūt, nėra blogi.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras R.J.Dagys pažadėjo, kad informacijos sklaida gerokai pagerės artimiausiu metu, nes būtent išaiškinimų pateikimas ne tik jam, bet ir ankstesnei ministerijos vadovybei kėlė pagrįstų rūpesčių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min