Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras R.Vilkaitis savo idėjų viešai neatskleidžia

Remigijus Vilkaitis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Remigijus Vilkaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvai reikia aiškios kultūros politikos ir strategijos. Tokią išvadą padarė prezidentė Dalia Grybauskaitė, penktadienį priėmusi Kultūros ministrą Remigijų Vilkaitį. Pastarasis patikino, kad vizijų, kaip tą reikėtų daryti, turintis, tačiau sakė, kad negali jomis dalintis su žiniasklaida.

„Tai Lietuvos kultūros visuomenės ir ministerijos atsakomybė, galų gale kurti kultūros politiką, nes 20 metų to nebuvo“, – žurnalistams sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Mūsų misija – suburti tą grupę, kuri kiekvienoj parapijoj yra. Tai tas pats mokytojas, kunigas, felčeris. Kad jie būtų vienas kultūrinis kumštis, – tęsė Remigijus Vilkaitis.Pasak jo, viena iš įdomesnių idėjų, aptartų susitikime, yra regioninės kultūros politikos kūrimas. Esą reikia padaryti, kad kultūrinis gyvenimas vyktų ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„Ministras buvo paragintas, bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ministerijomis, geriau išnaudoti ES struktūrinių fondų paramą. Tuo pasinaudojus būtų galima steigti integruotus regioninius centrus, kur tiesiog savivaldybės lygyje būtų vykdoma kultūrinė misija“, – kalbėjo L.Balsys.

Tuo tarpu ministras R.Vilkaitis sakė, kad tai galbūt įmanoma padaryti su lėšomis, kurios bus gautos kitais metais. Pasak jo, dideliems projektams lėšų tikrai nebus. „Regionuose žmonės išsiilgę kultūrinių renginių, kiekvienas menininko pasirodymas juos džiugina. Tuo tarpu sostinė yra išlepusi“, – žurnalistams aiškino R.Vilkaitis.

Skaidrumą užtikrins... žiniasklaida

Paklaustas, kaip atrodytų, kokiose patalpose galėtų veikti integruoti regioniniai kultūros centrai, ministras sakė, kad tai nėra svarbu. „Tai gali būti ir kultūros namų bazėje, gali ir buvusioje mokyklos klasėje. Visai nesvarbu, kur. Gali vykti ir palapinėje“, – aiškino ministras.

„Svarbu žmonės, o jų ten yra – entuziastų ir tikrų šviesulių. Mūsų misija – suburti tą grupę, kuri kiekvienoj parapijoj yra. Tai tas pats mokytojas, kunigas, felčeris. Kad jie būtų vienas kultūrinis kumštis“, – tęsė R.Vilkaitis.

Tačiau jis negalėjo paaiškinti, kaip būtų užtikrinamas tokių kultūros centrų finansavimo skaidrumas. „Tai jūs gi padėsit, išskaidrinsit kaip ir dabar“, – žurnalistams sakė R.Vilkaitis.

Taip pat jis užsiminė turintis nemažai idėjų, vizijų, kaip reikėtų kurti ilgalaikę šalies kultūros politiką, tačiau jomis pasidalinti nesutiko. „Turiu daug vizijų. Ne visomis galiu dalintis spaudoje ir televizijoje. Vizijų man užtenka“, – paaiškino ministras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min