Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras spręs, ar ką nors nubausti už išduotą vizą ES nepageidaujamai Alai Bodak

Ala Bodak
minjust.by nuotr. / Ala Bodak
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis šiuo metu sprendžia, ar Lietuvos ambasados Baltarusijoje darbuotojai verti nuobaudų už neapsižiūrėjimą išduodant Šengeno vizą ES „juodajame sąraše“ esančiai Baltarusijos teisingumo viceministrei Alai Bodak.

„Tyrimo išvados yra pateiktos ministrui, jis dabar pagal įstatymo numatytus terminus jas svarsto. Ten numatyti įvairūs žingsniai, kurie galėtų užtikrinti papildomą kontrolę, papildomą pareigūnų atsakomybę. Galiu pakartoti, kad dabar pareigūnai viską atliko pagal galiojančius teisės aktus, gavo iš visų Lietuvos bei užsienio žinybų žalią šviesą ir tą vizą išdavė“, – trečiadienį sakė užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.

Pasak jo, darbo grupė, tyrusi, kodėl A.Bodak buvo išduota viza, nesiūlo ministrui už tai ką nors nubausti.

„Darbo grupė nesiūlė nuobaudų, pateikė išvadas, o nuobaudų skyrimas – tolesnių žingsnių klausimas“, – pareiškė viceministras.

Pasak jo, dėl vizos A.Bodak išdavimo kalta vizų išdavimo sistema.

„Ji šiuo atveju nesuveikė, kaip nesuveikė ir Michailo Golovatovo atveju. Problema su varijuojančia vardų ir pavardžių rašyba. (...) Tai nebuvo vien Lietuvos įstaigų problema, bet ir kitų Šengeno erdvės valstybių problema, nes iš jų mes gavome teigiamus atsakymus“, – sakė E.Ignatavičius.

Pasak jo, siekiant išvengti tokių nesutapimų vardų ir pavardžių rašyboje, Lietuva stengiasi sugriežtinti kontrolę tiek Lietuvoje, tiek ES lygiu.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min