-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 03 21

Ministras Vytenis Andriukaitis: valstybę ir verslą turi sieti bendradarbiavimas, ne išnaudojimas

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis šiandien vykusiame susitikime su privačių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atsakė į klausimus dėl privačių ir valstybinių gydymo įstaigų santykio, galimybių privačias praktikas finansuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Taip pat buvo kalbėta apie medikų darbo valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose suderinamumą, galimybes privačiam verslui teikti daugiau stacionarių paslaugų gaunant už tai kompensaciją iš valstybės.
Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Visų pirma turėjome susitikimų su valstybinėmis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, susitikimų su pacientais maratoną. Susitikimas su privačiu sektoriumi buvo labai lauktas ir seniai planuotas. Praėjusią savaitę buvome susitikę su privačiai dirbančiais šeimos gydytojais, o šiandien – su didelių privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais. Vyksta lūžis: privatus verslas mato ir sutinka, kad esame vienos šalies vaikai, turime bendradarbiauti Lietuvos pacientų sveikatos naudai“, – sakė ministras V. P. Andriukaitis.

Susitikimo metu ministras dar kartą pabrėžė, kad valstybinės ir privačios sveikatos priežiūros įstaigos turi veikti vienodomis sąlygomis. Privačių gydymo įstaigų vadovai pritarė ministerijos siūlymui, kad Valstybinės ligonių kasos kompensuojama paslaugų vertė turi atitikti realią teikiamų paslaugų vertę, o privačioms ir valstybinėms gydymo įstaigoms už įrangos nusidėvėjimą turi būti kompensuojama vienodai.

Atsakydamas į klausimą dėl privataus verslo ketinimų plėsti stacionarių paslaugų teikimą ir galimybę tai finansuoti iš valstybės biudžeto, V. P. Andriukaitis pristatė Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, teigiančius, kad lovų skaičius valstybiniame sektoriuje ir taip viršija paklausą bei yra daugiau nei pakankamas patenkinti Lietuvos poreikius.

„Mano konstitucinė pareiga – valstybės biudžeto apsauga ir įstatymų vykdymas. Todėl viešieji finansai bus visų pirma nukreipiami į valstybinį sektorių. Jei valstybė nebegalės patenkinti stacionaraus gydymo poreikio, tuomet arba konkurso būdu, arba kita forma pateiksime užsakymą privačiam sektoriui“, – teigė V. P. Andriukaitis.

Privačių gydymo įstaigų vadovams ministras V. P. Andriukaitis sakė, kad nėra ketinama imtis darbo kodekso pakeitimų ar įstatymu uždrausti medikams dirbti skirtingose darbo vietose. „Be abejo, mūsų tikslas nekinta – sukurti tokias sąlygas valstybinėse gydymo įstaigose, kad medikai gautų sąžiningus atlyginimus ir jiems nereikėtų lakstyti per kelias darbo vietas. Visi puikiai suprantame, kad tokia praktika kenkia ir darbo kokybei, ir pacientų aptarnavimui, ir mediko moralei“, – sakė ministras.

Vienas iš susitikime kalbėjusių dalyvių, jau 20 m. ortopedinius ir ergoterapijos gaminius kuriančios UAB „Pirmas žingsnis“ vadovas Algimantas Astrauskas kolegų retoriškai klausė, ar tikrai konkurencija tarp privataus verslo ir valstybių gydymo įstaigų yra sąžininga, o priemonės – tinkamos? „Kitas dalykas – kontrolė. Valstybė turėtų stiprinti ir privačių gydymo įstaigų kontrolę. Nesuprantama, kaip galima pamiršti atsakomybę“, – svarstė A. Astrauskas.

Įvykęs susitikimas su privačių gydymo įstaigų vadovais – ministro V. P. Andriukaičio iniciatyvos atlikti išsamią sveikatos apsaugos sistemos peržvalgą dalis. Susitikimų protokolai skelbiami ministerijos interneto svetainėje www.sam.lt. Apibendrinus visus susitikimus, išvados bus pristatytos visuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius