Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 21d. 19:16

Dėl netinkamo Šiaulių politikės darbingumo lygio nustatymo – patikrinimas

Algimanta Pabedinskienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algimanta Pabedinskienė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl galimai netinkamo darbingumo lygio Šiaulių miesto gyventojai nustatymo, pavedė Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) nedelsiant atlikti neplaninį sprendimo dėl V. Račienės darbingumo lygio nustatymo patikrinimą bei lygiagrečiai kreiptis į prokuratūrą dėl įtariamo dokumentų suklastojimo.

Žiniasklaidos teigimu, V. Račienė jau ketvirti metai gauna neįgalumo išmokas, nes yra netekusi 90 proc. regėjimo, tačiau vairuoja automobilį, atlieka darbus, kurie būtų per sunkūs turint tokią negalią.

Taip pat kreipsiuos į Sveikatos apsaugos ministrę su prašymu bendradarbiauti siekiant operatyviai ir objektyviai įvertinti žiniasklaidoje aprašyto asmens sveikatos būklę  bei tarpininkauti, kad kiek įmanoma greičiau Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje būtų gauti būtini medicininiai dokumentai iš tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigų, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, svarbu skubiai išsiaiškinti ar žiniasklaidoje minima faktai atitinka tiesą, todėl per 15 darbo dienų  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, atlikusi neplaninį patikrinimą pateiks išvadas dėl darbingumo lygio nustatymo pagrįstumo ir teisėtumo. Visa turima informacija bus perduota prokuratūrai su prašymu ištirti ar nėra nusikalstamos veikos požymių.

„Taip pat kreipsiuos į Sveikatos apsaugos ministrę su prašymu bendradarbiauti siekiant operatyviai ir objektyviai įvertinti žiniasklaidoje aprašyto asmens sveikatos būklę  bei tarpininkauti, kad kiek įmanoma greičiau Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje būtų gauti būtini medicininiai dokumentai iš tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigų“, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.

Primename, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) nustato darbingumo lygį  pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų pateiktus medicininius dokumentus, pagrindžiančius nustatytas diagnozes. Jei pateiktos informacijos nepakanka, arba ji yra netiksli NDNT prašo papildomų duomenų, reikalui esant tyrimų rezultatų ar tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigų specialistų išvadų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min