Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 10 23, 11:37 Atnaujinta 2019 10 23, 12:23

Ministrė pripažįsta, kad Alytuje buvo padaryta klaidų, bet atsistatydinti neketina

Aplinkos apsaugos komiteto neeilinį posėdį praleidusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė trečiadienį į Socialdemokratų frakcijos posėdį atvyko. Opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko teigimu, gaisras „Ekologistikoje“, alytiškių akimis, yra tragedija, parodanti nepasiruošimą ir nekompetenciją. Ministrė sutinka, kad buvo neteisingų sprendimų, ir žada apdovanojimus ugniagesiams. Taip pat teigia, kad savo noru nesitrauks.
Rita Tamašunienė
Rita Tamašunienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Alytiškių akimis, išbandymo neišlaikėte“, – vidaus reikalų ministrei R.Tamašunienei ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojui Mindaugui Kanapickui pareiškė alytiškis ir nuolat Seimo rinkimuose Alytuje savo kandidatūrą keliantis J.Sabatauskas.

Jam esą pikta, kad nebuvo gebama koordinuoti ir kontroliuoti informacijos, kodėl valstybės ekstremalių situacijų komisija į Alytų atvyko tik penktą dieną, kodėl į ją neįtrauktas nei jo partijos kolega miesto meras Nerijus Cesiulis, nei savivaldybės administracijos direktorius ar kiti ekstremalių situacijų komisijos nariai.

Vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė teigia, kad išbandymai išties buvo dideli, o gaisras Alytuje parodė „sisteminius nelygumus“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė

„Matome daug sisteminių trūkumų. Tai rodo, kad civilinei saugai iki šiol buvo skirta per mažai dėmesio, kad savivaldybėse, nekalbant apie Alytų, gali rastis tokia pati situacija. Galvoju, kad ta patirtis, įgyta šios krizės metu, yra didelė, kad mes galėtume tą sritį maksimaliai pastiprinti“, – sakė ministrė .

„Metai laiko yra pakankamas terminas tą padaryti“, – pridėjo ji.

Reaguodama į ją atsistatydinti raginančią peticiją ministrė pareiškė gerbianti alytiškių nuomonę. Bet trauktis savanoriškai neketina.

„Vertina vadovybė. Aš vertinu asmeniškai, matau, kad reikia prisiimti atsakomybę, taisyti situaciją. Žmonių parašai rodo, kad situacija yra bloga. (...) Bet vadovai turi pateikti įvertinimą, aš į jį įsiklausysiu“, – žurnalistams teigė R.Tamašunienė.

Žada premijas ir gydymą

Kartu VRM vadovė tikino, kad ugniagesių darbas bus įvertintas.

„Bus įvertinti visų dirbusių ugniagesių nuopelnai tiek piniginėmis premijomis, tiek apdovanojimais“, – sakė ministrė.

Dabar pagrindinis tikslas yra užgesinti gaisrą ir kokių asmeniškumų nenoriu pasakyti.

R.Tamašunienės teigimu, bus kalbama ir apie papildomas atostogas ugniagesiams. Dargi, ji teigia, gaisrininkams ir savanoriams taip pat be eilės bus organizuota medicininė patikra, o jeigu reikės, tai ir gydymas.

Su meru esą nesusipyko

Algimantas Salamakinas frakcijos posėdyje domėjosi, kaip nutiko, kad neužgesinus gaisro įsiliepsnojo nesutarimai su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu.

R.Tamašunienės teigimu, pykčio su meru nėra, bet ji, atvykusi į vietą, esą buvo griežta vietos valdžiai.

„Tikrai nesipykau su meru. Pakankamai griežtai atvykusi įvertinau savivaldybės pastangas, ir apie tai reikia kalbėti. Čia yra sisteminis dalykas, savivaldybės nėra pasiruošusios suvaldyti kiekvieną ekstremalią situaciją“, – atsakė ji.

„Dabar pagrindinis tikslas yra užgesinti gaisrą ir kokių asmeniškumų nenoriu pasakyti“, – pridėjo ministrė.

Alytausgidas.lt anksčiau skelbė, kad ministrė iš ekstremalių situacijų posėdžio praėjusią savaitę išprašė alytiškį Seimo narį Julių Sabatauską. Kaip rašo portalas, politikas tokį žingsnį priėmė kaip kerštą dėl jo kritiškos pozicijos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio klausimu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min