Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 23d. 11:48

Ministrė R.Tamašunienė: atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista 653 Baltarusijos piliečiams

Protestai Baltarusijoje
„Scanpix“ nuotr. / Protestai Baltarusijoje

Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės įsakymu lapkričio 23 d. duomenimis yra išduoti 653 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, iš jų – 246 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, be to, 53 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Rita Tamašunienė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Rita Tamašunienė

„Protestai Baltarusijoje nerimsta jau ketverius mėnesius, tad vis daugiau žmonių nori atvykti į Lietuvą ir auga skaičius tų žmonių, kurie prašo prieglobsčio. Mes nuolat užtikriname sklandų leidimų išdavimo procesą, siekdami, kad žmonėms nebūtų kliūčių atvykti ten, kur jie jaučiasi saugesni", – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos.

Baltarusijos Respublikos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min