Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 27d. 22:55

Ministro Dainiaus Kreivio istorija: pinigus jo motinos įmonei skyrė dabartinis ministro patarėjas Darius Indriūnas

Dainius Kreivys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dainius Kreivys

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio patarėjas Darius Indriūnas, į šias pareigas paskirtas pernai rugsėjį, yra tiesiogiai atsakingas už ES milijonų skyrimą ministro motinos įmonei.

Tuomet, kai Vilniaus savivaldybė vykdė viešuosius pirkimus Karoliniškių gimnazijos bei „Ąžuolyno“ mokyklos renovacijos darbams, D.Indriūnas, ėjęs tuomečio mero Viliaus Navicko patarėjo pareigas, vadovavo savivaldybės viešųjų pirkimų komisijai. Būtent ši komisija vykdė konkursus ir priėmė galutinį sprendimą pasirašyti sutartis su ministro motinos Florentinos Kreivienės valdoma įmone Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) bei partneriais – bendrovėmis „Dalsta“ ir „Bikusta“.

Sostinės vicemeras Romas Adomavičius diena.lt patvirtino, kad tuomet, kai buvo sprendžiama, kas renovuos Karoliniškių gimnaziją bei „Ąžuolyno“ mokyklą, lemiamus sprendimus priėmusiai viešųjų pirkimų komisijai vadovavo D.Indriūnas, – rašo naujienų portalas diena.lt.

Jis komisijai vadovavo iki paskyrimo į „Vilniaus vandenis“, – diena.lt sakė R.Adomavičius.
D.Indriūno vadovaujama komisija priėmė sprendimą pasirašyti dvi sutartis su SKV ir ministro motinos bendrovės partneriais. Viešųjų pirkimų dokumentuose nurodoma, kad už Karoliniškių gimnazijos renovavimą šioms trim įmonėms turi būti atseikėta 2,89 mln. litų, o už darbus „Ąžuolyno“ mokykloje – beveik 3,59 mln. litų. Ūkio ministerijos išplatintame pranešime D.Indriūnas neigia, kad būdamas Vilniaus savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos vadovu, darė įtaką pirkimui, kuriame dalyvavo įmonės, kuriose mažumą akcijų turi D.Kreivio mama.

Pasak diena.lt, ES lėšų skyrimą šiems dviem projektams ministras D.Kreivys įsakymu patvirtino 2010 metų rugsėjo 14 dieną, o po dviejų dienų, rugsėjo 16 dieną V.Navicko komandą palikęs D.Indriūnas tapo ūkio ministro patarėju.

Tuo metu Ūkio ministerijos išplatintame pranešime D.Indriūnas neigia, kad būdamas Vilniaus savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos vadovu, darė įtaką pirkimui, kuriame dalyvavo įmonės, kuriose mažumą akcijų turi D.Kreivio mama.

„Tuo metu, kai buvo pasirašoma sutartis dėl rangos darbų Karoliniškių gimnazijoje bei “Ąžuolyno„ mokykloje, savivaldybėje jau nedirbau. Minimą sutartį 2010 m. gegužės 28 dieną pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas, kurio nutartimi ir buvo sudaryta komisija“, – sako D.Indriūnas.

Jo teigimu, savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos darbas yra visiškai nesusijęs su Ūkio ministerijos skirstoma Europos Sąjungos parama. Savivaldybės viešųjų pirkimų komisija konstatavo, kad minėtas konkursas įvyko skaidriai.

„Viešųjų pirkimų komisija neturi galimybės matyti, kokie pinigai – europiniai ar nacionaliniai – figūruoja pirkimuose, komisija nemato, kas yra tų pinigų skirstytojas, komisijos darbas – sutikrinti viešųjų pirkimų procedūras, kad konkursas įvyktų skaidriai ir teisingai“, – sako D.Indriūnas.

Anot pranešimo, faktą, kad D.Indriūnas negalėjo daryti įtakos pirkimo rezultatams, įrodo jo paskyrimo į bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovus data – 2010 metų balandžio 27–ąją jis paskirtas bendrovės generaliniu direktoriumi ir nuo to laiko nebedirbo Vilniaus savivaldybėje.
Ūkio ministras Dainius Kreivys šiuos kaltinimus vertina kaip „puolimo prieš jį tąsą“.

„Teigti, kad D.Indriūnas protegavo su manimi siejamas įmones, absurdiška. Su Dariumi Indriūnu darbo pokalbio pirmą kartą susitikau 2010 metų rugpjūčio viduryje. Kadangi tai kvalifikuotas specialistas, maždaug po mėnesio – rugsėjo devintąją – jis buvo priimtas dirbti į Ūkio ministeriją“, – sako D.Kreivys.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min