Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 21d. 12:31 , Atnaujinta: 2016 spalio 21d. 16:20

Ministro patarėją ištiko Pundziaus sindromas: per dieną uždirbo 300 tūkst. eurų

Mantas Vilūnas padarė įspūdingą karjerą: iš tėvo vadovaujamos įmonės „Grinda“ – į ministro patarėjo kėdę Tik 15min
Susisiekimo ministerijos, Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mantas Vilūnas padarė įspūdingą karjerą: iš tėvo vadovaujamos įmonės „Grinda“ – į ministro patarėjo kėdę

Mantas Vilūnas dar prieš keletą metų buvo paprastas kelininkas, savo tėvo pavaldinys Vilniaus savivaldybės įmonėje „Grinda“. Dabar jis – susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus patarėjas, patyręs neįtikėtiną finansinę sėkmę. Juk ne kiekvienas sugeba per vieną dieną nekilnojamojo turto (NT) sandoriuose gauti 300 tūkst. eurų pelno. Juo labiau – ne kiekvienas tokį turtą imtųsi čia pat padovanoti.

Suprasti akimirksniu

  • Iki karjeros ministerijoje kelininku dirbęs Mantas Vilūnas sugebėjo užgyventi, pavyzdžiui, 425 tūkst. eurų vertą namą
  • Ministro patarėjas iš dviejų NT sandorių per dieną uždirbo 300 tūkst. eurų pelno, o gautus pinigus padovanojo
  • Jis atsisako atskleisti, ar pinigus dovanojo savo tėvui, buvusiam Vilniaus savivaldybės įmonės „Grinda“ vadovui

M.Vilūnas – neseniai atleisto ilgamečio „Grindos“ vadovo Algimanto Vilūno sūnus. Jam tapus susisiekimo ministro patarėju, politikos kuluaruose netrūko kalbų, esą A.Vilūnas, garsėjęs medžioklėmis su pačiu socialdemokratų patriarchu Algirdu Mykolu Brazausku, prisidėjo prie sūnaus karjeros šuolio.

O dabar aiškėja, kad kelininko karjerą į politiką iškeitęs M.Vilūnas sugebėjo užgyventi tikrai įspūdingą turtą. Tiksliau, užgyventi ir parduoti, o didžiąją dalį gautų pinigų – padovanoti.

Pasirodžius 15min publikacijai, kilo politinės bangos. Konservatoriai reikalauja ištirti ministro patarėjo pinigų kilmę.

300 tūkst. eurų per vieną dieną

Ministro patarėjo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktoje interesų deklaracijoje nurodyta data, kurią M.Vilūnas gali kalendoriuje įsirašyti aukso raidėmis. Praėjusių metų balandžio 23 d. jis uždirbo lygiai 300 tūkst. eurų.

Politikos elite besisukantis buvęs kelininkas deklaravo verslininkui, bendrovės „Patikimi automobiliai“ direktoriui Vismantui Baršiui pardavęs NT už 425 tūkst. eurų.

15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas NT sandoris
15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas NT sandoris

Tą pačią dieną deklaruotas dar vienas sandoris su labai panašia pavarde – iš Janinos Baršienės nusipirktas butas už 125 tūkst. eurų.

15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas NT sandoris
15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas NT sandoris

Dviejų sandorių rezultatas – ir naujas butas, ir dar 300 tūkst. eurų „į pliusą“. Bet šie pinigai M.Vilūno kišenėje neužsigulėjo.

Ministro patarėjas deklaruoja lygiai 300 tūkst. eurų padovanojęs praėjusių metų birželio 22 d. Kam M.Vilūnas padovanojo šią įspūdingą sumą – VTEK viešinama deklaracija neatskleidžia. Vietoj vardo ir pavardės ten mirga žodelis „neviešinama“.

15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas dovanojimo sandoris
15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas dovanojimo sandoris

Taip pat neviešinama ir dar vieno sandorio kilmė. M.Vilūnas deklaravo 2012 m. lapkričio 1 d. iš neįvardinto fizinio asmens pasiskolinęs 100 tūkst. eurų. Matyt, skolintojas ministro patarėju tikrai pasitiki. Mat oficialiai deklaruota sandorio forma – „žodinė“.

15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas paskolos sandoris
15min nuotr./Manto Vilūno deklaruotas paskolos sandoris

Ministras R.Sinkevičius taip pat nėra vargšas, bet savo patarėjui gali pavydėti finansinės sėkmės. Jo su sutuoktine deklaruoto turto vertė – apie ketvirtis milijono eurų.

Dovanojo tėvui?

15min pavyko susisiekti su M.Vilūnu, tačiau susisiekimo ministro patarėjas nebuvo linkęs leistis į savo sandorių detales.

„Taip, tą dieną buvo įforminti du sandoriai. Pardaviau savo turtą, nusipirkau sau kitą turtą – ir viskas“, – nedaugžodžiavo patarėjas.

Pašnekovas patikslino V.Baršiui už 425 tūkst. eurų pardavęs gyvenamąjį namą, o iš J.Baršienės įsigijęs butą. Tačiau jis patikino, esą V.Baršys ir J.Baršienė nėra vyras ir žmona. „Ne, ne. Ne vyras ir ne žmona, ne, ne“, – sakė ministro patarėjas.

Paklaustas, kam padovanojo po dviejų sandorių uždirbtus 300 tūkst. eurų, jis patvirtino, kad pinigų gavėjas – artimas asmuo.

„Jeigu nenurodyta [pavardė] – reiškia, gal nenurodyta. Bet pas mane viskas yra suforminta notariškai. (...) Tai dovanoti galima artimiesiems, taip“, – sakė M.Vilūnas.

Pasiteiravus, ar 300 tūkst. eurų padovanojo tėvui, ministro patarėjas atsisakė tai patvirtinti ar paneigti. „Visi sandoriai pas mane yra tvarkingai padaryti ir nežinau, ką aš čia dar turiu komentuoti. (...) Aš nei patvirtinsiu, nei paneigsiu“, – sakė jis.

Tą patį klausimą 15min norėjo užduoti ir politiko tėvui, buvusiam „Grindos“ vadovui A.Vilūnui. Tačiau jis, vos išgirdęs, kas skambina, metė ragelį net neišgirdęs klausimo.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Algimantas Vilūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Algimantas Vilūnas

Patarėją praturtinęs verslininkas į kalbas nesileidžia

15min taip pat susisiekė su verslininku V.Baršiu, kuris už M.Vilūno parduotą NT nepagailėjo 425 tūkst. eurų. Tačiau jis apie sandorius su ministro patarėju kalbėti nepanoro.

„Žinokit, nesu viešas asmuo. Nei į Seimą balotiruojuosi, nei ką. Nelabai, ta prasme, matau čia, dėl ko turėčiau komentuoti“, – kalbėjo V.Baršys.

Kaip ir M.Vilūnas, jis atsisakė atskleisti, ar turi giminystės ryšių su J.Baršiene, iš kurios M.Vilūnas tą pačią dieną įsigijo butą už 125 tūkst. eurų.

„Nežinau, kaip čia jums atsakyti. Sakau, nesu viešas asmuo. Nelabai noriu veltis į šitus politinius reikalus. (...) Tas žmogus [M.Vilūnas] gali ir komentuoti. O man tai nelabai gal yra dėl ko komentuoti“, – sakė V.Baršys.

Kokį namą nusipirko iš M.Vilūno, pašnekovas įvardinti atsisakė. Tačiau teigė esąs patenkintas pirkiniu. „Taip, patenkintas pirkiniu ir viskas normaliai“, – reziumavo V.Baršys.

Reikalauja tyrimo

Konservatorė Seimo narė Agnė Bilotaitė po 15min publikacijos pasirodymo nutarė kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydama nustatyti, iš kokių pinigų NT apsirūpino pas tėvą „Grindoje“ dirbęs M.Vilūnas.

Be to, Seimo narė siekia išsiaiškinti, ar namas V.Baršiui buvo parduotas už realią kainą. Papildomų abejonių politikei sukėlė ir žodiniu susitarimu įtvirtinta 100 tūkst. eurų paskola, kurią prieš keletą metų deklaruoja gavęs M.Vilūnas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė

„Didelių abejonių kelia ir M.Vilūno gauta 100 tūkst. eurų paskola, kuri patvirtinta tik žodiniu susitarimu. Kas ir kodėl susisiekimo ministro patarėjui skolino tokią pinigų sumą, nereikalaudamas raštiškų sutarčių?“, – pranešime spaudai cituojama A.Bilotaitė.

Sykiu parlamentarė reikalauja nustatyti, ar 300 tūkst. eurų dovanos gavėjas – buvęs „Grindos“ vadovas A.Vilūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min