TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministrų likimas vis dar neaiškus, V.Ušackas neatmeta atsistatydinimo galimybės (papildyta 14.48 val.)

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį ryte susitiko su ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi ir jo vadovaujamos Vyriausybės ministrais. Ar bus keičiami kurie nors ministrai, nei prezidentė, nei premjeras neatskleidė – esą susitikime kalbėta tik apie būtiniausius šių metų darbus.

„Apie ministrus nediskutavome, išties kalbėjome apie būtiniausius darbus, – po susitikimo per spaudos konferenciją sakė D.Grybauskaitė. – Reikia Vyriausybės, kuri galvotų apie šalį ir darytų tai, ką privalo daryti šioje situacijoje Vyriausybė ir atsakingai siekti rezultatų.“

Reikia Vyriausybės, kuri galvotų apie šalį ir darytų tai, ką privalo daryti šioje situacijoje Vyriausybė ir atsakingai siekti rezultatų, – sakė D.Grybauskaitė.Prezidentė pridūrė, kad už rezultatus turės atsakyti A.Kubilius, taigi jam svarbiausia turėti patikimų ministrų kabinetą.

Premjeras taip pat pabrėžė, jog svarbiausia ne asmenybės, o darbai ir jų rezultatai. Konkrečių ministrų, iš kurių svarstytų atimti kėdes, jis taip pat neįvardijo. „Svarbiausia yra sutarti dėl būtiniausių darbų, o tam reikia turėti patikimą komandą, – sakė A.Kubilius. – Pasitikėjimas turi būti, o ar jį turi ministrai, aptarsime atskirai.“

2010-aisiais – 8 prioritetai

Šalies vadovė nurodė Vyriausybei aštuonis svarbiausius prioritetus šiais metais. Tarp jų – ekonomikos atgaivinimo užtikrinimas, darbo vietų kūrimo strategijos kūrimas, konkurencingumo skatinimas, monopolinių kainų (šilumos, vaistų, elektros energijos) mažinimas, taip pat kova su korupcija ir šešėline ekonomika, įsipareigojimų žmonėms vykdymas, pabrėžiant sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmo sukūrimą. Šalies vadovė, be kita ko, siūlo sujungti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) su Mokesčių inspekcija.

Prezidentė taip pat ragino Vyriausybę tęsti pradėtas švietimo, sveikatos apsaugos ir kitų sričių reformas bei inicijuoti „Sodros“ ir visos socialinės apsaugos reformą. „Tai sritys, reikalaujančios daugiausia mokesčių mokėtojų pinigų“, – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Prezidentė ragino labiau demokratizuoti politinę sistemą, siūlydama leisti nepartiniams asmenims dalyvauti rinkimuose. Be to, pabrėžė euro įvedimo gairių ir priemonių plano sudarymo svarbą. Tiesa, konkrečios datos, kada Lietuva svarstytų įsivesti eurą, ji nepaminėjo – esą tai galėtų būti 2013–2015 metais. Taip pat šalies vadovė paragino ministrų kabinetą sudaryti ne tik šių metų, bet ir viso dešimtmečio – iki 2020 metų – šalies vystymo strategiją, kurią galėtų padėti sudaryti ir ji.

Tai buvo pirmasis šalies vadovės susitikimas su visu ministrų kabinetu.

Papildyta 14.48 val.: Prezidentė pastaruoju metu netiesiogiai kritikavo užsienio reikalų ministrą Vygaudą Ušacką, todėl spėjama, kad jam kyla didžiausia grėsmė netekti posto.

Pats V.Ušackas neatmeta, kad jam gali tekti atsistatydinti. „Aš norėčiau pažymėti, kad tikrai nėra principinių nesutarimų tarp prezidentės ir manęs, nes ir Vyriausybės programoje yra prezidentės nuostatos. Tačiau jeigu atrodo, kad aš tampu priežastimi visų negandų, nelaimių ir vidaus, ir užsienio politikos Lietuvos, aš tiesiog turėsiu atsistatydinti“, – pirmadienį žurnalistams sakė V.Ušackas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min