Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 11, 22:05

Mirė buvęs Panevėžio miesto tarybos narys Algirdas Blažys

Vasario 10 d. mirė buvęs Panevėžio miesto tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Algirdas Blažys. Apie netektį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė politiko bendražygiai. A.Blažiui buvo 85-eri.
Algirdas Blažys
Algirdas Blažys / VRK nuotr.
Temos: 1 Mirtis

Nuo pat Lietuvos Sąjūdžio susikūrimo A.Blažys buvo aktyvus kovotojas už Lietuvos nepriklausomybę, atidavęs visas jėgas ir meilę ginant ir kuriant laisvą Lietuvą.

„Nuoširdžią užuojautą ir padėką TS-LKD partijos Panevėžio skyriaus nariai ir draugai išreiškia Algirdo Blažio dukroms Audronei, Rūtai ir Eglei, visiems giminėms ir artimiesiems“, – rašo bendražygiai feisbuke.

Algirdas Blažys mokėsi Dabužių (Anykščių rajonas) pradžios mokykloje, vėliau – Kavarsko progimnazijoje. 1950 m. A. Blažys buvo areštuotas už pasipriešinimą okupacinei valdžiai, karinio tribunolo nuteistas 25 metus kalėti lageryje ir po to 5 metus gyventi tremtyje. 1950–1956 m. buvo kalinamas Mordovijos ir Omsko (Rusija) lageriuose.

1956 m. A.Blažys grįžo į Lietuvą. Dirbo Anykščių plytinėje darbininku, buvo Anykščių statybos-montavimo valdybos elektromonterių brigadininkas. Nuo 1966 m. apsigyveno Panevėžyje. Dirbo „Lietkabelio“ gamykloje budinčiuoju elektriku.

A.Blažys mokėsi Panevėžio politechnikumo vakariniame skyriuje, kurį baigė su pagyrimu ir įgijo elektrotechniko specialybę. Jis buvo „Ekrano“ gamyklos elektrikas remontininkas, šios įmonės vyriausiojo energetiko skyriaus inžinierius konstruktorius, vėliau – vyresnysis inžinierius.

Nuo 1997 m. A.Blažys dirbo Panevėžio apskrities viršininko administracijos ūkio poskyrio vedėju, kol išėjo į pensiją. 2005-2008 m. dar dirbo Lietuvos Respublikos Seimo nario Povilo Jakučionio padėjėju-sekretoriumi.

A.Blažys buvo Lietuvos Sąjūdžio Panevėžio skyriaus tarybos narys ir pirmininkas, Lietuvos Sąjūdžio Seimo narys.

Tėvynės sąjungos sąraše A.Blažys 1997-2000 m., 2003–2007 m. ir 2007–2011 m. buvo išrinktas Panevėžio miesto tarybos nariu. Jis taip pat buvo visuomeninio judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Panevėžio apskrities koordinacinio komiteto pirmininkas, Administracinės komisijos prie Panevėžio miesto savivaldybės tarybos pirmininkas.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min