Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 12d. 13:52

Mirė buvęs Seimo NSGK vadovas Juozapas Algirdas Katkus

Juozapas Algirdas Katkus
lrs.lt nuotr. / Juozapas Algirdas Katkus
Šeštadienį Vilniuje po ligos mirė eksparlamentaras, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas 75-erių metų Juozapas Algirdas Katkus.

Velionio laidotuvės numatomos pirmadienį Kretingoje, BNS pranešė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė spaudai Estela Zinevičienė.

„Iškeliavo Anapilin vienas iš ryškesnių XX amžiaus pabaigos parlamentarų ir visuomenės veikėjų, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas, aktyvus Sąjūdžio Kaune veikėjas, vienas iš Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partijos signatarų“, – teigia Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Anot jos, tai buvo garbės ir pareigos žmogus, kuriam duotas žodis, moraliniai įsitikinimai, tėvynės gerovė buvo aukščiau asmeninių interesų.

„Nuoširdžiai užjaučiu Velionio artimuosius, bendražygius, kolegas ir bičiulius – visus, kurie pažinojo ir vertino Juozapą Algirdą Katkų ir kuriuos prislėgė jo išėjimas Anapilin“, – užuojautoje rašo I.Degutienė.

Premjeras Andrius Kubilius taip pat priminė, kad J.A.Katkus buvo žmogus, kuris buvo prie Lietuvos Sąjūdžio, Tėvynės sąjungos ištakų. Be to, jis daug nusipelnė stiprindamas šalies nacionalinį saugumą.

J.A.Katkus gimė 1936 metais Kretingoje, 1948 metais su šeima sovietų valdžios buvo ištremtas į Irkutsko sritį, 1949 metais – į Krasnojarsko kraštą. 1957 metais jis grįžo į Lietuvą, įsidarbino Kretingos rajono Švietimo skyriaus vairuotoju-kroviku, tuo pačiu mokėsi vakarinėje mokykloje.

Vilniuje eksternu išlaikęs vidurinės mokyklos baigiamuosius egzaminus, J.A.Katkus įstojo į Kauno politechnikos institutą (dabartinį Kauno technologijos universitetą), jį baigė 1964 metais. 1971 metais baigė aspirantūrą, apgynė technikos kandidato disertaciją.

J.A.Katkus liko dirbti Kauno politechnikos institute, buvo Mašinų gamybos fakulteto asistentas, vyresnysis dėstytojas, docentas. Yra dėstęs Alžyro universitete. Jis yra 20 mokslinių išradimų ir 50 mokslinių publikacijų autorius.

1989 metais J.A.Katkus įsitraukė į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį. 1992–1993 metais jis buvo Lietuvos Sąjūdžio Seimo tarybos pirmininkas, 1993 metais išrinktas Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) pirmininko pavaduotoju.

J.A.Katkus 1992–1996 ir 1996–2000 metais buvo Seimo nariu, 1996–2000 metais vadovavo NSGK.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min