Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 13:03 Atnaujinta 2022 05 20, 13:44

Mirė buvęs Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius

Penktadienį eidamas 64-uosius metus mirė teisininkas, buvęs Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius. Apie netektį 15min naujienų portalui patvirtino R.Jancevičiaus šeimai artimi buvę velionio kolegos.
Ramutis Jancevičius
Ramutis Jancevičius / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

R.Jancevičius Vilniaus apygardos prokuratūrai vadovavo beveik dvidešimt metų. Pranešimą apie tai, jog tarnybą baigia daugiau nei 30 metų prokuratūroje dirbęs Ramutis Jancevičius, LR prokuratūra platino 2016 m. rugsėjį.

LR prokuratūros archyvo nuotr./Ramutis Jancevičius
LR prokuratūros archyvo nuotr./Ramutis Jancevičius

Ramutis Jancevičius, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, pranešė priėmęs sprendimą baigti tarnybą prokuratūroje dėl asmeninių priežasčių, susijusių su sveikata.

Vienas žymiausių Lietuvos prokurorų tarnybą prokuratūroje pradėjo 1982 metais, tik baigęs studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Pirmoji jo darbo vieta buvo stažuotoju Radviliškio rajono prokuratūroje. Nuo 1983 metų jis dirbo prokuratūros tardytoju, o 1985 metais buvo paskirtas Kupiškio vyriausiuoju prokuroru.

Nuo 1991 metų Ramutis Jancevičius vadovavo Ukmergės rajono prokuratūrai. 1995 m. jis tapo Vilniaus miesto vyriausiuoju prokuroru, nuo 1997 m. vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūrai, pasakota pranešime.

Ramutis Jancevičius yra vienas pirmųjų prokurorų, 1990 metų kovo mėnesį prisiekęs ištikimai tarnauti atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomai prokuratūrai. Jis principingai ir profesionaliai vykdė savo pareigas, padėdamas Lietuvoje įgyvendinti teisingumą.

Ilgamečiam prokurorui, vyriausiajam justicijos patarėjui, už nepriekaištingą tarnybą ne kartą buvo pareikštos generalinio prokuroro padėkos, skirtos vardinės dovanos. 2005 m. Ramutis Jancevičius apdovanotas Prokuroro garbės ženklo „Už nuopelnus“ II laipsnio medaliu.

Tarnybą prokuratūroje R.Jancevičius baigė 2016 metų rugsėjo 9-ąją, o netrukus įsidarbino į koncerno „MG Baltic“ rizikos valdymo vadovo pareigas. Dėl įsidarbinimo šiame koncerte aplinkybių teisininkui ne sykį yra tekę viešai aiškintis.

Yra didžiulės premijos tam, kas sukurs amžinąjį variklį. Bet aš manau, kad jis yra jau sukurtas.

R.Jancevičius ne sykį yra davęs interviu 15min, kai kurios patyrusio, legendiniu prokuroru vadinamo teisininko mintys yra universalios, aktualios visais laikais.

„Plačiąja prasme pasakysiu: vieni vagia, o kiti turi gaudyti. Kažkada su kolegomis kalbėjom – yra didžiulės premijos tam, kas sukurs amžinąjį variklį. Bet aš manau, kad jis yra jau sukurtas – ta amžina kova su nusikalstamumu.

Chruščiovas bandė pasakyti, kad sukūrus komunizmą dings vagys, plėšikai ir visi kiti nusikaltėliai, bet Chruščiovo neliko, o vagys ir plėšikai – liko. Ir nieko čia nepakeisi, taip yra“, – yra sakęs R.Jancevičius apie tai, kaip jaučiasi išėjęs iš prokuratūros ir stebėdamas buvusių kolegų darbą iš šalies.

Svarbiausia yra šeima ir sveikata. Ir nėra gyvenime jokių svarbesnių dalykų.

Būdamas 58-erių, R.Jancevičius apie vertybes, savijautą ir ateities planus kalbėjo: „Man, kai sulaukiau tokio amžiaus, svarbiausia yra šeima ir sveikata. Ir nėra gyvenime jokių svarbesnių dalykų. Bent jau tokiam žmogui, kaip aš, kuris pergyveno tris realius infarktus. Nuo tada, kai palikau prokuratūrą, mano sveikata pasikeitė kaip žemė su dangumi: ir spaudimas normalus, ir visi kiti dalykai normalūs.“

Mano mama visą gyvenimą buvo ligoninės valytoja. Ir aš didžiuojuosi savo mama!

Pašnekovas tuomet nesureikšmino savo karjeros posūkio, vadovavosi filosofiniu požiūriu: „Kiekvienas darbas, kurį žmogus dirba legaliai, moka mokesčius, yra gražus. Mano mama visą gyvenimą buvo ligoninės valytoja. Ir aš didžiuojuosi savo mama! Matyt, ne darbas puošia žmogų, o žmogus darbą.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min