Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 13d. 00:11

Mirė garsus matematikas Jonas Teišerskis

Žvakutė
Photos.com / Žvakutė

Sausio 11 d., eidamas 93 metus, po sunkios ligos mirė žymus Lietuvos matematikas, ilgametis Vilniaus pedagoginio instituto (vėliau – universiteto) Matematikos metodikos katedros dėstytojas docentas mokslų daktaras Jonas Teišerskis.

J.Teišerskis gimė 1926 m. spalio 12 d. Raseinių rajone Leonavos kaime. Baigęs gimnaziją, 1949 m. pradėjo dirbti Prienų vidurinėje mokykloje matematikos mokytoju ir mokymo dalies vedėju. Tuo pat metu jis studijavo Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, kurį baigė 1954 m., įgydamas matematikos ir fizikos mokytojo kvalifikaciją.

Nuo 1954 m. J.Teišerskis pradėjo dirbti Vilniaus pedagoginiame institute, iš pradžių vyresniuoju dėstytoju Algebros ir elementarinės matematikos katedroje, o nuo 1957 m. spalio 1 d – Matematikos metodikos katedroje. Šioje katedroje jis dirbo iki išėjimo į pensiją 2006 m.

J.Teišerskis buvo darbštus, pareigingas pedagogas, dėstė įvairius matematikos metodikos ir mokyklinės matematikos kursus, vadovavo studentų pedagoginėms praktikoms, kursiniams ir diplominiams darbams. Jis labai mylėjo studentus ir buvo jų mylimas bei gerbiamas už aukšto lygio paskaitas, atsidavimą darbui, geranoriškumą, pagarbą ir dėmesį studentams. J.Teišerskis palaikė glaudžius ryšius su mokyklomis, skaitė paskaitas mokytojams, dalyvavo rengiant mokinių matematikos olimpiadas.

J.Teišerskis skaitė pranešimus mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir kitose buvusios TSRS respublikose, moksliniuose žurnaluose paskelbė apie 50 straipsnių įvairiais matematikos metodikos klausimais. J.Teišerskis išleido Algebros mokymo metodikos vadovėlį, skirtą aukštųjų mokyklų studentams, kuriame jis aprėpė visus matematikos mokymo metodikos klausimus. Vadovėlyje išnagrinėti pagrindiniai aritmetikos ir algebros mokymo metodai vidurinėje mokykloje, ypatingas dėmesys skirtas loginį mąstymą lavinančių uždavinių sprendimui. Jo, kartu su Ričardu Razmu ir Vladu Vitkumi parašytas Matematikos uždavinynas 11-12 klasėms susilaukė keleto leidimų ir mokytojų tarpe yra populiarus iki šiol.

J.Teišerskis ilgus metus buvo fakulteto tarybos narys, ėjo prodekano pareigas, buvo įvairių darbo grupių ir komisijų narys. Už aktyvią pedagoginę, mokslinę ir metodinę veiklą jam 1989 m. buvo suteiktas docento vardas.

Velionis pašarvotas Vilniuje, Jurgio Matulaičio Ritualinių paslaugų centro 5 salėje. Atsisveikinimas sekmadienį, sausio 13 dieną, 11-15.30 val. Laidotuvės Karveliškių kapinėse.

Temos: 2 Matematika Mirtis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min