TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė ilgametis kovotojas už žmogaus teises Viktoras Petkus

Viktoras Petkus
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Viktoras Petkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Eidamas 84-uosius metus mirė ilgametis kovotojas už žmogaus teises, Lietuvos Helsinkio grupės steigėjas Viktoras Petkus.

Už ypatingus nuopelnus V.Petkus pagerbtas aukščiausiais Lietuvos valstybės apdovanojimais, tarptautinė bendruomenė jam suteikė „pasaulio žmogaus“ bei „XX amžiaus žmogaus“ titulą.

Žinią apie V.Petkaus mirtį išplatino Užsienio reikalų ministerija, paskelbusi ministro Audroniaus Ažubalio užuojautą velionio artimiesiems, ištikimiausiems bendražygiams ir visai gedinčiai tautai.

„Netekome dvasios milžino, kurio aktyvi disidentinė veikla, ilgi tremties metai Sibiro konclageriuose ir bebaimės žmogaus teisių gynimo iniciatyvos okupuotoje Lietuvoje įžiebė tikėjimą atgimimu, atgaivino tautinę savigarbą ir stiprybę kovoti už savo pačių ateitį“, – sakoma ministro užuojautoje.

„Tai įrodo, kad jo kilnių darbų pėdsakai peržengia vienos valstybės ribas ir yra brangūs visai Europai. Gyvas Viktoro Petkaus atminimas lietuviams ir visoms laisve tikinčioms tautoms neleis niekada užmiršti, kokiais idealais privalo sekti žmogus“, – rašoma A.Ažubalio užuojautos laiške.

Pernai lapkričio mėnesį minint Tolerancijos dieną, už ilgametę rezistencinę veiklą, nuopelnus atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, puoselėjant demokratines vertybes ir ginant žmogaus teises Viktoras Petkus buvo apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

Ilgametis kovotojas už nepriklausomybę V.Petkus kartu su bendraminčiais 1977 metų rugpjūčio 20 dieną įkūrė Estijos, Latvijos ir Lietuvos tautinių judėjimų komitetą, kurio tikslas buvo taikus Baltijos valstybių nepriklausomybės atgavimas. Jis buvo vienas iš Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų, Sovietų Sąjungos okupacijos metais kelis dešimtmečius kalėjo Sibiro lageriuose.

V.Petkus 1994 metais apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, 1999 metais – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi, 2000 metais – Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Platesnę V.Petkaus biografiją galite perskaityti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min