Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė Kauno bigbendo meno vadovas R.Grabštas

Festivalis "Operetė Kauno pilyje' 09" prasidėjo praėjusį savaitgalį koncertu Muzikinio teatro sodelyje.
Valstybinio Kauno muzikinio teatro nuotr. / Festivalį „Operetė Kauno pilyje' 09" šiemet pradėjo Kauno bigbendas, kuriam dirigavo dabar jau amžinybėn išėjęs R.Grabštas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį po trumpos, bet sunkios ligos mirė ilgametis Kauno bigbendo meno vadovas, dirigentas Romualdas Grabštas. Šiemet jam būtų suėję 67-eri.

Kolegos ir Kauno bigbendo gerbėjai prisimena, kad R.Grabštas buvo nepailstantis džiazo muzikos propaguotojas. Jis sukūrė savitą džiazo erdvę Kaune, kurioje sėkmingai auga jau kelinta jaunųjų muzikantų karta. Su „Auksinio disko“ laureato vadovaujamu kolektyvu koncertavo dešimtys žymiausių Lietuvos ir užsienio džiazo atlikėjų. R.Grabšto iniciatyva pastaraisiais metais Kaune vykdavo originalios popietės „Džiazo pamokos“, kuriose įvairaus amžiaus žiūrovai būdavo supažindinami su įvairiais muzikos stiliais.

R.Grabštas yra grojęs daugelyje džiazo kolektyvų: „Tulpės“ kavinės ansamblyje, Kauno menininkų namų džiazo grupėse, vadovavo Lietuvos radijo ir televizijos instrumentiniam ansambliui, palikusiam daugybę džiazo įrašų. Su savo džiazo ansambliais muzikas dalyvavo pirmuose keturiuose Birštono festivaliuose, 1-ajame buvo apdovanotas už originaliausias kompozicijas. R.Grabštas yra sukūręs muzikos ir teatrui.

Atsisveikinti su velioniu bus galima laidojimo namuose, esančiuose S.Žukausko gatvėje 3B, rugpjūčio 28 d., penktadienį, nuo14 val., o rugpjūčio 29 d., šeštadienį, nuo 10 iki 21 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min