Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė „Lietuvos aido“ leidėjas Algirdas Pilvelis

Algirdas Pilvelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Pilvelis
Šaltinis: BNS/15min.lt
2
A A

Pirmadienį mirė publicistas, politikas, poetas, dienraščio „Lietuvos aidas“ vyriausiasis redaktorius Algirdas Pilvelis.

Šią žinią patvirtino jo dukra, dainininkė Aistė Pilvelytė. Tėvo mirties priežasčių ji nenurodė.

A.Pilvelis ėjo 73-iuosius metus.

Gimė 1944 m. kovo 4 d. Lazdijų rajone, prie Dusios ežero. Buvo baigęs Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą.

A.Pilvelis 1996 metais įkūrė Lietuvos reformų partiją, bet ji didesnės įtakos Lietuvos politikoje neturėjo. 2002 metais jis dalyvavo prezidento rinkimuose, tąkart pirmajame ture liko priešpaskutinis iš 17 kandidatų, surinkęs 0,14 proc. rinkėjų balsų.

Savo biografijoje A.Pilvelis teigė, kad jo tėvai tapo stalinizmo ir okupacijos represijų aukomis: tėvas Petras Pilvelis 1949 metų rugpjūčio 23-iosios naktį buvo sušaudytas, motinos tėvai tą pačią naktį sušaudyti ir sudeginti, o sesuo ir brolis gyvi sudeginti savo namuose.

„Per stebuklą likusį gyvą penkiametį Algirdą Pilvelį iš degančių namų geri žmonės išgelbėjo. Anksti susipažinęs su sovietinės okupacinės sistemos žiaurumu, su sprangia našlaičio duona, nuo pat mažų dienų turėjo išmokti rūpintis pats savimi. Nevengdamas sunkių darbų ir tebūdamas 19 metų pradėjo dirbti Intoje akmens anglių šachtoje šachtininku. Iš 3000 vyrų buvo jauniausias šachtininkas. Grįžęs į Lietuvą studijavo Kauno politechnikos institute. 1966–1969 metais dirbo inžinieriumi Kaune. Vėliau nusprendė keisti specialybę ir baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą“, – rašoma Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje A.Pilvelio biografijoje.

A.Pilvelio palaikai bus kremuojami, atsisveikinimas su velioniu vyks trečiadienį Vilniaus laidojimo rūmuose, Olandų gatvėje nuo 10 iki 15 val.

Palaikai bus laidojami 15 val. 20 min. Kairėnų kapinėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min