Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė Lietuvos metų mokytoja Stasė Nedzinskienė

Stasė Nedzinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Stasė Nedzinskienė
Šaltinis: alytausgidas.lt
0
A A

Ketvirtadienio vakarą mirė Stasė Nedzinskienė. Alytaus ir Lietuvos švietimo šviesuliu vadinta pedagogė amžinybėn išėjo po nelygiavertės kovos su liga būdama 61-erių. Švietimui ir mokslui ji atidavė daugiau nei pusę savo gyvenimo.

1950 vasario 15 d. gimusi, Trakų rajono Gudakiemio aštuonmetėje mokykloje raides ir skaičius pažinusi Staselė Vilniaus valstybinį universitetą baigė 1974 metais. Tapusi diplomuota fizike, subrendo kaip mokytoja ekspertė, švietimo administratorė ir 1989-aisiais buvo paskirta Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Už nuopelnus S. Nedzinskienė 2008 m. buvo apdovanota Lietuvos metų mokytojo premija.

Administracinis darbas, sėkminga pedagogės karjera ir kasdienė mokyklos rutina nesugniuždė jautrios, kūrybiškos S. Nedzinskienės sielos. Ji – sūnų Laimio, Lino ir Antano mama, penkių knygų autorė. Bibliografijoje – 2008 m. nuaidėjusiam mokyklos 20-mečiui skirtas rinkinys, keturios autorinės poezijos knygelės ir su bendraminčiais nuo vystyklų užaugintas „Dainavos“ kultūros almanachas, 2003 m. įvertintas Alytaus miesto kultūros premija.

„...Stovi mūsų mokykla. / Čia mes stiebiamės į aukštį, / Čia – mūs pasakų sala. / Čia išmokstam pirmą raidę / Užrašyti lentoje. / Čia vaikystės juokas aidi, / Čia – jaunatviška svaja. / Mokykla, mokykla,  / Būki mums visiems miela. / Amžiams tu išliksi mums / Mums šventa...”, – skamba ištrauka iš mokyklos himno, parašyto Staselės eilėmis.

S. Nedzinskienei rūpėjo ne tik savo, bet ir kitų kolegų, mokinių kūryba, darbas, pomėgiai, jų įamžinimas – visa tai didelėmis velionės pastangomis liko įamžinta Panemunės mokyklos muziejuje. „Fizikiniai eilėraščiai”, – taip eiles, neretai virstančias dainomis, vadino mus palikusi pedagogė-poetė.

Aš esu tiktai plunksna lengvutė
visagaliame Dievo delne
Jo ranka po kiekvieną eilutę
išmintingai vedžioja mane

(Iš S. Nedzinskienės eilėraščio „Dievo plunksna“)

alytausgidas.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min