TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė poetas Jonas Strielkūnas (atnaujinta 15.19 val.)

Jonas Strielkūnas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Jonas Strielkūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį mirė Nacionalinės premijos laureatas, poetas, vertėjas bei publicistas Jonas Strielkūnas.

Eidamas 71 metus sekmadienį mirė Nacionalinės premijos laureatas, poetas Jonas Strielkūnas, skelbia Lietuvos rašytojų sąjunga.

Užuojautą dėl lietuvių literatūros klasiko mirties pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Lietuva neteko Jono Strielkūno – iškilaus poeto, darbštaus ir kuklaus žmogaus, poezijos grando, kurį pelnytai galime vadinti vienu žymiausių XX a. antrosios pusės lietuvių lyrikų. Tai, kad nemažai Jono Strielkūno eilėraščių virto liaudies dainuojamomis dainomis, liudija Jo kūrybos universalumą ir išliekamąją vertę, o genialus poeto paprastumas – ir kūryboje, ir gyvenime – liks jį pažinojusiųjų širdyse“, – rašoma valstybės vadovės užuojautoje.

Seimo pirmininkė sako netekties valandą mintimis esanti su visais žmonėmis, kurių gyvenimą J.Strielkūno asmenybė ir kūryba „nušvietė gimtojo žodžio grožiu ir tikrąja išmintimi“.

„Velionis buvo iš tų Lietuvos šviesuolių, kurie, tarsi vengdami viešumos, vengdami savo vardo ir atvaizdo žiniasklaidoje, ištisus dešimtmečius kantriai dirbo tautos kultūrai, gyveno labai intensyvų kūrybinį gyvenimą, rūpinosi ne vienadienėmis, o tikromis vertybėmis mūsų literatūroje ir gyvenime“, – parlamento vadovės užuojautą cituoja jos sekretoriatas.

Poetas, vertėjas J.Strielkūnas gimė 1939 metais Putauskuose, Panevėžio rajone.

J.Strielkūnas dirbo Vabalninko ir Biržų rajonų laikraščiuose, nuo 1967 metų su pertraukomis buvo „Literatūros ir meno“ redakcijos darbuotojas.

Išleisti jo eilėraščių rinkiniai „Raudoni šermukšniai“, „Vėjas rugiuos“, „Po tylinčiom žvaigždėm“, „Lapkričio medis“, „Tamsūs buvo žiedai“, „Trečias brolis“, „Žirgo maudymas“, „Tamsos varpai, šviesos varpai“, „Iš vieversio žemės: eilėraščiai Julijai, Povilui, Kostui ir kitiems geriems vaikams“, „Praėjęs amžius“, „Ligi dvyliktos, eilėraščių poema „Naktiniai sodai“ ir kiti.

1996-aisiais jis tapo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, taip pat yra gavęs V.Tamulaičio pirmąją premiją, Jotvingių premiją už poezijos rinktinę „Praėjęs amžius“, A.Miškinio premiją už eilėraščių knygą „Ligi dvyliktos“, apdovanotas Taraso Ševčenkos fondo premija už poezijos vertimus iš ukrainiečių kalbos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min