TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė profesorius Algis Uždavinys

Prof. A. Uždavinys, 2010 m.
Vaidoto Žuko nuotr. / Prof. A. Uždavinys, 2010 m.
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 25 d. eidamas 49-sius metus mirė prof. Algis Uždavinys, vienas talentingiausių dabartinės Lietuvos humanitarinių mokslų atstovų – filosofas, menotyrininkas, kultūrologas, lyginamų civilizacijų studijų specialistas, orientalistas.

Jis buvo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės instituto Humanitarinių mokslų katedros vedėjas, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Komparatyvistinių kultūros studijų vyresnysis mokslinis darbuotojas. Pasak prof. Antano Andrijausko, velionis „buvo unikalių sugebėjimų ir neįtikėtino darbštumo žmogus, iš mūsų humanitarų daugiausiai leidžęs savo knygų solidžiose užsienio leidyklose, buvo labiausiai užsienyje cituojamas mūsų humanitaras, atstovavęs Lietuvai daugelyje tarptautinių  konferencijų”.

Prof. habil. dr. A.Uždavinys gimė 1962 m. Iki Atgimimo už antisovietinę veiklą ne kartą buvo nukentėjęs. A. Uždavinys baigė Vilniaus dailės akademiją ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetą. Kūrybinės veiklos pradžioje daug rašė apie 20 a. antros pusės Lietuvos dailę. Vėliau jo universalių tyrimų ir akademinių studijų lauke buvo Platonas, pitagoriečiai, stoikai ir neoplatonizmas, senoji arabų kultūra, islamo istorija, filosofija ir mistika, senovės Egiptas, Mesopotamija, taip pat šiuolaikinių Vakarų moderni ir postmoderni kultūra – filosofija, religija, menas. Dėstė įvairiuose Europos, Azijos ir Australijos universitetuose.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min