Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 20d. 08:27

Mirė Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys S.Pečiulis

Sausio 19 dieną po ilgos ir sunkios ligos iš gyvųjų tarpo pasitraukė Saulius Pečiulis (gimęs 1960 m. spalio 5 d.).

Baigęs studijas Maskvos universitete ir įgijęs ekonomikos mokslų daktaro laipsnį, jis dirbo Vilniaus pedagoginiame institute. Į save Lietuvos visuomenės dėmesį S.Pečiulis atkreipė straipsniu „Komjaunimo tiesoje“ 1988 metų balandžio 21 dieną, kuriame pirmą kartą viešai prabilo apie stalinizmo aukas Lietuvoje, tremtis ir partizanų kovas.

Straipsnis sukėlė šoką. Į jį skubiai „Tiesoje“ reagavo Juozas Jermalavičius pateikęs savo garsiąją stalinistinę tezę: „Su priešais nediskutuojama...“ Taip Lietuvoje išryškėjo vieša takoskyra tarp tarybinės ir laisvosios žiniasklaidos. Saulius dalyvaudavo įvairiose diskusijose. Už tiesų žodį mėginta jį uždaryti į psichiatrijos ligoninę.

Pagrįstai S.Pečiulį galime laikyti Sąjūdžio pirmtaku. 1988 metų birželio 3 dieną jis buvo išrinktas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu, vėliau – Sąjūdžio Seimo nariu. Aktyviai dalyvavo naujajame judėjime. Važinėjo po Lietuvą, kalbėjo mitinguose. Jo pagrindinis veiklos motyvas – Lietuvos valstybingumo siekis.

Pašarvotas laidojimo patalpose – Antakalnio 124 A, lankymas – nuo šiandien 15 val., karstas išnešamas sausio 21 d. 13 val. Laidojamas Karveliškių kapinėse.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min