TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė signataras Stanislovas Gediminas Ilgūnas

Gediminas Ilgūnas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gediminas Ilgūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Eidamas 74-uosius metus, šeštadienį, gegužės 8 d., mirė istorikas, politikas, rezistentas, Kovo 11-osios Akto signataras, Lietuvos radijo ir televizijos tarybos pirmininkas Stanislovas Gediminas Ilgūnas.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė savo ir viso Seimo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl istoriko, politiko, rezistento, Kovo 11–osios Akto signataro Stanislovo Gedimino Ilgūno mirties.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad negalėdamas tiesiogiai dalyvauti politinėje veikloje, Velionis negailėjo jėgų Lietuvos istorijai – rengė kraštotyros ekspedicijas, gilinosi į tautos istorijos veikėjų likimus bei darbus, iki pat išėjimo Anapilin žodžiais ir knygomis skleidė savo žinias visiems neabejingiems.

Užuojautą taip pat pareiškė ir prezidentė D.Grybauskaitė.

S. G. Ilgūnas gimė 1936 kovo 29 d. Marijampolės rajone, Kantališkių kaime. 1967 m. baigė Kauno ekonomikos technikumą; 1976 m. Vilniaus universitete įgijo žurnalisto profesiją.

1950–1953 m. dalyvavo Lietuvos rezistencijos kovose. Už tai 1953 m. suimtas ir nuteistas 25 metams laisvės atėmimo, 1957 m. iš įkalinimo vietos paleistas. 1957–1966 m. dirbo Marijampolės cukraus fabrike normuotoju, Autotransporto kontoroje Nr.2 techniku normuotoju, Maisto pramonės automatų gamyklos inžinieriumi normuotoju; 1966–1990 m. – Jonavos statybos valdyboje meistru, inžinieriumi, statybos tresto sutarčių ir sąmatų skyriaus viršininku.

S. G. Ilgūnas buvo vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų Jonavoje, Jonavos iniciatyvinės grupės narys, Steigiamojo suvažiavimo delegatas, Seimo narys, Jonavos rajono tarybos pirmininkas.

Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputatas, išrinktas Rimkų rinkiminėje apygardoje Nr.120 (Jonavos rajonas). Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras.

1993–1997 m. buvo Lietuvos archyvų direkcijos, vėliau – departamento generalinis direktorius. 1997–1998 m. – Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas, nuo 1998 m. buvo Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos direktorius. 1993–1996 m. buvo Lietuvos radijo ir televizijos valdybos, vėliau – tarybos pirmininkas.

Išleido knygas „Jonas Čerskis“, „Vincas Pietaris“, „Prie Sasnos ir Šešupės“, „Kazys Grinius“ ir kt., Lietuvos ir užsienio spaudoje paskelbė apie 400 straipsnių istorijos, mokslo, kultūros ir politikos klausimais.

Už nuopelnus valstybei S. G. Ilgūnas 1996 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4 laipsnio ordinu, 2000 m. jam suteiktas Jonavos miesto Garbės piliečio vardas.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min