TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė Vilniaus universiteto profesorius Vladas Žukas

Profesorius Vladas Žukas
Vilniaus universiteto nuotr. / Profesorius Vladas Žukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį 89-jo gimtadienio išvakarėse mirė Vilniaus universiteto profesorius emeritas habilituotas daktaras Vladas Žukas. Savo Alma Mater velionis skyrė daugiau kaip 40 metų.

V.Žukas gimė Radviliškio krašte. Studijoms rinkosi filologiją, tačiau likimą susiejo su aukštuoju bibliotekininkystės, bibliografijos ir informacijos mokslu bei studijomis. Į gyvenimo kelią išlydėjo per du tūkstančius aukštos kvalifikacijos specialistų, ėjo VU Bibliotekininkystės katedros vedėjo pareigas. 

Prof. V. Žukas buvo pirmasis, kuris Lietuvoje apgynė šių mokslų daktaro ir habilituoto daktaro disertacijas, išugdė daug jaunųjų mokslininkų kartų. Prof. V. Žukas parengė ir išleido daugiau kaip 20 knygotyros ir bibliografijos mokslo veikalų, sulaukusių aukšto įvertinimo Lietuvoje ir užsienyje. 

Velionis buvo didelis gražios ir taisyklingos lietuvių kalbos bei literatūros patriotas, žavėjosi lietuvių daile. V.Žukas paliko unikalią XX amžiaus tapybos ir grafikos kolekciją, kuri nesavanaudiškai dešimtmečiais buvo atverta pažinti kiekvienam, kas peržengė jo namų slenkstį. Velionio nuopelnai nacionalinei kultūrai buvo įvertinti Kalbos („Felicijos“) premija (2004).

Atsisveikinimas su velioniu prof. V. Žuku vyks Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčios koplyčioje. Lankyti galima nuo kovo 27 d. 12 val., karstas išnešamas kovo 28 d. 13 val. Laidojama Antakalnio kapinėse. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min