Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirties nuosprendis dar 7,5 tūkst. kiaulių

Kiaulės
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: 15min
0
A A

Kitose „Beržų komplekso“ fermose auginamoms kiaulėms taip pat patvirtinta klasikinio kiaulių maro diagnozė. Tačiau yra ir gerų žinių – kitą savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) prašys Rusijos atnaujinti kiaulių eksportą.

„Beržų komplekso“ kituose 2 padaliniuose, kur laikomos kiaulės penėjimui – Praulių kaime (3082 kiaulės) ir Blauzdžių kaime (4606 kiaulės) patvirtinta klasikinio kiaulių maro diagnozė. Šiandien nustatytos naujos 3 km ir 10 km spinduliu esančios apribojimų aplink ligos židinį zonos ir suintensyvintas mėginių ėmimas. Ketvirtoji „Beržų komplekso“ ferma dėl maro nekenčia.

Rusijos Federacijos veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba yra sustabdžiusi kiaulienos eksportą iš Lietuvos, tačiau 2011 m. birželio 6 d. VMVT planuoja kreiptis į Rusijos Federacijos kompetentingą instituciją dėl leidimo atnaujinti kiaulienos eksportą iš Lietuvos (išskyrus Kauno apskritį, kurioje nustatytas klasikinio kiaulių maro protrūkis).

Atlikus mėginių tyrimus (paimta virš 1500 mėginių) 3 km ir 10 km apribojimų zonose esančiuose Lietuvos kiaulių augintojų ūkiuose, vykdančiuose prekybą Lietuvoje, Europos Sąjungoje ir Rusijos Federacijoje – reaguojančių kiaulių nenustatyta. Tyrimai tęsiami.

Klasikinio kiaulių maro židinyje likviduojamos kiaulės ir į bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ išvežta utilizavimui 90 tonų sunaikintų kiaulių. Iš viso planuojama sunaikinti ir utilizuoti apie 23 000 kiaulių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min