Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 5d. 12:42

Mirus Juliui Veselkai naują Seimo narį Ukmergė rinks kovo 3 dieną

Su J.Veselka atsisveikina bendražygiai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mirus J.Veselkai ukmergiškiams teks rinkti kitą atstovą Seime.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė, kad rinkimai Ukmergės vienmandatėje apygardoje vyks kovo 3 dieną, kaip ir Biržų-Kupiškio bei Zarasų-Visagino vienmandatėse rinkimų apygardose. Ukmergėje pakartotinius rinkimus prireikė skelbti mirus ne vieną kadenciją čia rinktam „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai pastaruoju metu priklaususiam Juliui Veselkai.

Pirmiausia VRK privalėjo pripažinti J.Veselkos kaip Seimo nario įgaliojimus nutrūkus. Tačiau kai kurie VRK nariai siūlė tokį sprendimą kuriam laikui atidėti, kadangi komisija vis dar nėra gavusi Gyventojų registro tarybos dokumento, patvirtinančio parlamentaro mirtį ir nurodančio tikslią mirties datą.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas pasipiktino tokiais kolegų siūlymais, esą visiems žinoma, kad J.Veselka mirė, todėl laukti dokumento visiškai nereikia, o jo numerį galima įrašyti vėliau. „Tai savotiška nepagarba net“, – pareiškė Z.Vaigauskas, reaguodamas į kolegų delsimą priimti sprendimą dėl J.Veselkos kaip Seimo nario įgaliojimų pripažinimo nutrūkusiais.

Po tokios pirmininko frazės visi VRK nariai balsavo už sprendimą. Taip pat nutarta ir paskelbti naujų rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą vienmadatėje Ukmergės rinkimų apygardoje datą. Rinkimai Ukmergėje vyks kitų metų kovo 3 dieną.

J.Veselka staiga mirė lapkričio 26 dieną „Žinių radijo“ studijoje likus minutei iki tiesioginės laidos pradžios.

Tą pačią dieną vyks rinkimai ir Biržų-Kupiškio bei Zarasų-Visagino vienmandatėse apygardose. Rinkimų rezultatus Biržų-Kupiškio apygardoje Seimas panaikino po Konstitucinio Teismo išvados, kad rinkimų komisijos netinkamai suskaičiavo biuletenius.

Rinkimų rezultatus Zarasų–Visagino rinkimų apygardoje negaliojančiais pripažino VRK, atlikusi tyrimą dėl Darbo partijos iškelto kandidato šioje vienmandatėje apygardoje Rimvydo Podolskio ir nustačiusi, kad buvo padaryti šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai, kurie turėjo įtakos rinkimų rezultatams šioje apygardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min