Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Misija Sibiras‘09“ – bandomasis žygis įveiktas

„Misijos Sibiras‘09“ bandomasis žygis
Organizatorių nuotr. / „Misijos Sibiras‘09“ bandomasis žygis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį 60 jaunų žmonių dalyvavo jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras‘09“ bandomajame žygyje. Jaunuoliai Dzūkijoje su sunkia kuprine įveikė 42 km atstumą, žygiuodami nepramintais miško takais, laukais, brisdami upeliais bei eidami pliaupiant lietui. Vakare, įkūrę stovyklavietę Merkio pakrantėje, bandomojo žygio dalyviai sutvarkė ir netoliese esančias apleistas žydų kapines.

Šis bandomasis žygis – antrasis projekto „Misija Sibiras‘09“ atrankos etapas. Iš 52 jaunuolių, įveikusių žygį, savaitės pabaigoje bus atrinkta jaunų žmonių grupė, kuri bus kviečiama dalyvauti ekspedicijoje po lietuvių tremties vietas Sibiro regione. Kartu su jaunimu šiemet į Sibirą leisis ir bandomajame žygyje savo jėgas išbandęs muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras bei kūrybinė filmavimo grupė, kuri vėliau apie šią ekspediciją kurs dokumentinį filmą.

Šiemet į bandomąjį žygį buvo kviečiami 66 jauni žmonės, 60 jų atvažiavo į Dzūkiją, tačiau visą žygį įveikė 52 – aštuoniems kandidatams jis pasirodė pernelyg sunkus. Dauguma pasitraukusiųjų iš žygio jo įveikti iki galo negalėjo dėl nutrintų kojų.

Bandomasis žygis prasidėjo šeštadienį, birželio 6 d., Zervynuose. Vedami ekspedicijos į Sibirą vadovo Gintauto Aleknos, jauni žmonės su nedidelėmis pertraukėlėmis atsipūsti ir užkąsti nuėjo apie 30 km. Vakare, pasistatę palapines, jaunuoliai dar spėjo sutvarkyti XVII-XVIII a. apleistas žydų kapines. Antrąją žygio dieną, sekmadienį, buvo įveikta dar 12 km. Šį kartą žygio grupei trukdė įsismarkavęs, nuo pat ryto žliaugiantis lietus.

Primename, kad jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą rengia Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – 1992 m. įkurta didžiausia jaunimo nevyriausybinė organizacija, vienijanti 62 didžiausias nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas.

LiJOT jau surengė 5 sėkmingas ekspedicijas į Sibirą 2006, 2007 ir 2008 metais. Ekspedicijų metu jaunimas sutvarkė apie 60 lietuviškų kapinių, susitiko su ten gyvenančiomis lietuvių bendruomenėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min