Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 10:48

Misijai Afganistano Goro provincijoje ruošiasi tryliktoji Lietuvos karių pamaina

Karys išnyra iš vandens
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Dabar Afganistane tarnaujančios PAG-12 pasiruošimo momentas

Gruodžio 13–17 d. misijai Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besiruošianti tryliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-13) dalyvaus lauko taktinėse pratybose, per kurias bus vertinama PAG-13 štabo ir kitų padalinių pasirengimo misijai pažanga.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, pratybos „Nauja pamaina“ vyks Pajuosčio aerodromo teritorijoje (Panevėžio r.), kur pratybų tikslui įrengta mokomoji lauko stovykla. Pratybose kariai vykdys įvairias taikos palaikymo užduotis, planuos operacijas, organizuos patruliavimo ir eskortavimo išvykas, saugos stovyklą, vyks į tariamus susitikimus su vietos gyventojais. Pratybose iš viso dalyvaus apie 200 karių.

Kitų metų kovą planuojamos PAG-13 pasirengimo misijai vertinamosios pratybos.

PAG-13 pamaina, suformuota daugiausiai iš Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių, tarnybą Afganistane pradės 2011 metų gegužę. Šiuo metu Gore tarnauja dvyliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė Afganistano Goro provincijoje – tai bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Provincijos atkūrimo grupės stovykloje provincijos sostinėje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min