TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Misijos Sibiras’10“ komanda sugrįžo į Vilnių

„Misija Sibiras“ dalyvis
LiJOT nuotr. / Misijos dalyvis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ankstyvą penktadieno rytą į sostinės geležinkelio stotį traukiniu Maskva–Vilnius grįžo aštuntoji projekto „Misija Sibiras“ komanda. 20-ies jaunų savo pavyzdžiu kitus patriotiškumo mokančių žmonių su nekantrumu laukė trispalvėmis, gėlėmis ir dovanomis nešini pulkas artimųjų, draugų, svečių bei projekto gerbėjų.

Tik išlipusius iš traukinio jaunuolius pasitiko druska ir duona nešini projekto organizatoriai, taip maloniai nustebindami. „Džiugu, kad tiek daug žmonių mūsų laukė ir taip šiltai sutiko. Vis dar esu sujaudintas ir, be abejonės, į Sibirą važiuočiau dar kartą“, – įspūdžiais dalijosi ekspedicijos dalyvis Justinas Biekša.

URM nuotr./Viceministras E.Ignatavičius pasitinko ekspedicijos dalyvius
Viceministras E.Ignatavičius pasitinko ekspedicijos dalyvius

Artimųjų apkabinti ir pasveikinti projekto dalyviai bei visi susirinkusieji buvo pakviesti į antrą geležinkelio stoties aukštą, ten įvyko neformali spaudos konferencija. Pilkos betoninės sienos, kolonos ir plikos lubos: šioje Sibire likusius apleistus pastatus primenančioje aplinkoje susirinko būrys svečių, giminių, draugų.

LiJOT nuotr./„Misija Sibiras“ dalyviai
„Misija Sibiras“ dalyviai

„Ekspedicija projekto dalyviams buvo didelis iššūkis, tačiau patys svarbiausi ir atsakingiausi darbai laukia čia, Lietuvoje, kur kiekvienas iš šių jaunų žmonių bendraamžiams perduos patirtį, žinias bei rodys sektiną patriotiškumo ir pilietiškumo pavyzdį“, – konferencijos pradžioje sakė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko.

Sveikinimo kalbas tarė ir gerų žodžių negailėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė, Seimo kancleris Jonas Milerius, ekspedicijos vadovas Gintautas Alekna bei ekspedicijos dalyvis Paulius Mieželis. Į spaudos konferenciją pasitikti grįžusiųjų iš Sibiro atvyko Estijos socialinių reikalų ministras Hanno Pevkuras ir Latvijos gerovės ministras Uldis Augulis, užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Povilas Jakučionis bei kiti svečiai.

LiJOT nuotr./„Misija Sibiras“ dalyviai
„Misija Sibiras“ dalyviai

Daugiau nei dvi savaites trukusios ekspedicijos metu sutvarkytos šešerios kapinės, susitikta su penkiais vis dar Sibire gyvenančiais lietuviais ir lietuvių bendruomenėmis, pastatyti 3 nauji kryžiai bei nuveikta kitų svarbių darbų. Ekspedicijos vadovas G.Alekna negailėjo komplimentų projekto dalyviams: „Dėl ekspedicijos komandos neturėjau jokių problemų: visi daug ir gerai dirbo, stengėsi, taigi priekaištauti negaliu nė vienam iš šių jaunuolių – esu patenkintas žmonėmis ir jų darbu.“

Po kelių savaičių aštuntosios ekspedicijos dalyviai pradės dar vieną iš projekto etapų – savo veiklą Sibire pristatys visuomenei. Keliaudami po Lietuvos mokyklas, universitetus, kolegijas, nevyriausybines organizacijas, tolerancijos ugdymo centrus ir kt. jaunuoliai bendraamžiams perduos patirtį, įgytą per ekpediciją, bei padės formuoti teigiamą patriotiško ir pilietiško jaunimo įvaizdį visuomenėje.

Primename, kad šiais metais ekspedicija vyko į Rusijos Federaciją, Sverdlovsko sritį, ten aplankytos Čeremchovo, Mostavaja, Novaja Lialia, Saltanovo, „59-as kvartalas“ ir kitos vietovės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min