Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 vasario 23d. 18:36

Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę

Varėnos miškų urėdija
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Varėnos miškų urėdija

Trečiadienį Aplinkos ministerijos vadovybė į susitikimą dėl valstybinių miškų pertvarkos išsikvietė visų miškų urėdijų vyr. miškininkus. Diskusija pavadintas susitikimas miško specialistams paliko nedviprasmišką įspūdį.

„Tikėjomės diskusijos, tačiau vyko ministerijos monologas. Bandėme užduoti klausimų ministerijos vadovams ar parengta kaštų ir naudos analizė, kodėl nesilaikoma vyriausybės numatytos miškų ir regioninės politikos programų. Rinkiminiai pažadai buvo priešingi nei dabar daroma. Tačiau vietoj atsakymų išgirdome nuolatinį miglos pūtimą ir bandymą įtikti“, – pranešime spaudai cituojamas miško auginimo specialistų bendrijos vadovas Marijonas Bernotavičius.

Susitikimas inicijuotas Aplinkos viceministro Martyno Norbuto ir reformą rengiančio gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus Donato Dudučio. Vyr. miškininkai po susitikimo išvyko gūžčiodami pečiais ir nesupratę susitikimo tikslo.

„Ministerijos vadovai nesugeba pateikti kaštų ir naudos analizės – kiek ekonominės naudos valstybė gaus po reformos ir kiek valstybei kainuos įsipareigojimai naujiems bedarbiams. Be to, siūloma pertvarka visiškai neatitinka S.Skvernelio Vyriausybės regionų ir darnios miškų plėtros politikos“, – teigia M.Bernotavičius.

Susitikimo metu vyr. miškininkai atrėmė ministerijos viešai išsakomą poziciją, kad urėdijos dirba nepelningai. Valstybės įmonės miškų urėdijos 2016 m viršijo užsibrėžtą pelno planą. Visos 42 miškų urėdijos pernai dirbo pelningai, o konsoliduotas urėdijų grynasis pelnas pernai sudarė 7,3 mln. eurų, palyginti su 6,2 mln. eurų 2015 m. Pateikus pelningumo rodiklius, ministerijos vadovai atsakė, kad pelnas nėra svarbu.

„Paskaičiavome, jog ministerijos viešai deklaruojamas sutaupymas susidarys tik iš darbuotojų atleidimo. Keliame klausimą, kas iš to? Mes sutinkame, kad buhalterinės paslaugos gali būti centralizuojamos ir viešieji pirkimai palaipsniui gali būti centralizuojami, bet panašu, kad ministerijai tai tėra vieša priedanga“, – piktinosi M.Bernotavičius.

Be to, miškininkai sulaukė užuominų, jog artėjant įstatymo priėmimui urėdijos gali sulaukti tam tikrų institicijų patikrinimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

04:06
11:59
01:00:04

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min