-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 12 20

Miškų kirtimas ir šįmet baigėsi nelaimėmis: taisyklių darbuotojai nesilaiko

Prieš kelias dienas įvykusi nelaimė Molėtų rajone priminė apie darbų saugos laikymosi svarbą. Per dar nepasibaigusius 2021 metus atliekant miškininkystės darbus jau žuvo 2 darbuotojai, 3 buvo sunkiai sužaloti. Per parėjusius 2020 metus kertant mišką taip pat žuvo 3 darbuotojai, 4 buvo sunkiai sužaloti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Iškirstas miškas
Iškirstas miškas / 123rf nuotr.

Gruodžio 16 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo dar vieną pranešimą, kad Molėtų r., atliekant miško kirtimo darbus, virstantis medis mirtinai sužalojo į pavojingą zoną patekusį vyrą.

„Toks kasmet besikartojantis panašių mirtinų nelaimingų atitikimų darbe skaičius miškininkystės veiklos sektoriuje ypač neramina, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius. – Deja, galima konstatuoti, kad asmenys miško kirtimo darbuose mirtinai traumuojami, kai nesilaikoma pačių elementariausių, atrodytų – visiems žinomų, reikalavimų, taikomų nuleidžiant įstrigusius medžius, nesilaikant saugaus atstumo tarp pjovėjų, asmenims patekus į nepažymėtas pavojingas zonas.

Darbų vadovai privalo kontroliuoti, kad pjovėjai ir pagalbiniai darbininkai laikytųsi saugos ir sveikatos reikalavimų. Norisi dar kartą priminti atliekantiesiems miško kirtimo darbus, kad: niekada, niekada, niekada kol įstrigęs medis nenuleistas, nebūtų patys ir neleistų kitiems būti įstrigusio medžio galimo kritimo zonoje; nepjautų to medžio, į kurį įstrigęs medis, taip pat negenėtų šakų, į kurias atsirėmęs įstrigęs medis; įstrigusio medžio nedaužtų kitu leidžiamu medžiu; nepjautų įstrigusio medžio kamblio, nepakirstų jo šaknų; neliptų į įstrigusį medį arba į tą, į kurį atsirėmęs įstrigęs medis“.

VDI primena, kad darbdavį atstovaujantis asmuo, organizuodamas darbus ir įvertinęs visus rizikos veiksnius, turi imtis visų priemonių saugai darbo vietose užtikrinti, kad miško kirtimo darbams vadovautų atitinkamai išmokyti darbų vadovai, kurie kontroliuotų darbų eigą ir pavaldžių darbuotojų veiksmus.

VDI, siekdama gerinti darbuotojų saugos ir sveikatos situaciją šalyje, yra parengusi metodines rekomendacijas įvairių sektorių darbams vykdyti. Jas galima rasti VDI interneto svetainėje. Taip pat VDI konsultuoja darbdavius bei darbuotojus darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruoju konsultacijų tel. 8 5 213 9772 arba tiesiogiai parašius žinutę VDI Facebook paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius