Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 11

Mistinė kaina už balkonų remontą: aukštalipių prireikė dirbant ir pirmame aukšte?

Vieno iš Riomerio gatvės Kaune daugiabučių gyventojai susidūrė su nemaloniu netikėtumu – už avarinės būklės balkonų remontą sulaukė itin didelės, jų nuomone, sąskaitos. Pasak gyventojų, suma yra neadekvati atliktiems darbams. „Auksiniai balkonai“, – juokavo čia butą turinti Audronė. UAB „Būsto valda“ teisinasi, kad gyventojai buvo informuoti apie visus remonto darbus ir juos lydinčias sumas.
Nustebino balkonų remonto kainos
Nustebino balkonų remonto kainos / Skaitytojos Audronės nuotr.

Į 15min dėl brangaus avarinės būklės balkonų remonto besikreipusi Audronė Mikštaitė papasakojo, kad viskas prasidėjo nuo komisijos, kuri atvykusi apžiūrėjo namo balkonus ir nusprendė, jog jie yra avarinės būklės, todėl būtinas remontas.

Daugiabučio gyventojai tikėjosi, kad namą greitai renovuos, nes jis jau seniai įtrauktas į renovuoti rekomenduojamų namų sąrašą, todėl ir avarinės būklės balkonų patvarkymui neprieštaravo.

„Būtų viskas puiku, jei ne pateikta sąskaita kiekvienam gyventojui, kuri yra nenormalaus dydžio,“ – pasiskundė moteris.

Pasak Audronės, niekas negavo namo gyventojų pritarimo, nebuvo vykdomas balsavimas, todėl turėjo būti atlikti tik tie darbai, kurie būtini balkonų avarinei situacijai pašalinti.

Tačiau, gyventojos įsitikinimu, be gyventojų sutikimo buvo atlikti papildomi darbai: „Kiek pavyko išsiaiškinti pokalbių su kaimynais metu, vaikščiojo vienas darbininkas, dirbo iš vidaus, pabetonavo, paklijavo plyteles.“

Aukštalipiai – ir 1 aukšto balkonų remontui

Skaitytoja pasakoja, kad daugiabutį administruojanti UAB „Būsto valda“ nereagavo į gyventojų paklausimus, kol negavo iš savivaldybės rašto su nurodymu pateikti gyventojams rūpimus dokumentus.

A.Mikštaitė teigia, kad tie dokumentai yra niekiniai, nes juose nėra esminių dalykų – už kokius darbus ir kiek sumokėta konkrečiai.

„Tokių kišenės dydžio balkoniukų sutvarkymas, kainuojantis virš 2150,00 eurų kiekvienam, yra mistinė kaina. Kai kainos – toli nuo realių rinkos kainų, kyla įvairių minčių.

Turime nepamiršti, kad privalėjo būti atlikti tik avarinės situacijos pašalinimo darbai. Kitiems darbams reikalingas namo gyventojų balsavimas ir pritarimas“, – piktinosi Audronė.

Pasak jos, atsiųstuose dokumentuose nėra padėti atsakingų asmenų parašai, tad tai taip pat kelia įtarimų.

Namo administratoriaus Gintaro Stanišausko atsiųsti dokumentai neva neatskleidžia nei konkrečių darbų, nei jų kainų.

„Gal yra ką slėpti? Mūsų, kaip ir daugybės kitų, mažas butukas apskritai neturi balkono, tad už kaimynų gerbūvio darbus šiek tiek keista mokėti. Juo labiau, kai kainos iš dangaus“, – tikino skaitytoja.

Vėliau gyventojams buvo atsiųsti darbų sąmatos dokumentai, tačiau jie neišsklaidė kilusių įtarimų.

Skaitytojos Audronės nuotr./Nustebino balkonų remonto kainos
Skaitytojos Audronės nuotr./Nustebino balkonų remonto kainos

„Yra paminėti ir pastoliai, aukštalipiai, kiekvienam balkonui skirtas statybinis šiukšlių konteineris. Tačiau kam aukštalipiai balkono, esančio pirmame aukšte, remontui?“ – stebėjosi A.Mikštaitė.

Gyventojai taip pat norėtų susipažinti su darbų perdavimo–priėmimo aktais, matyti ten atsakingų asmenų pareigas, pavardes ir parašus, bet kol kas tokie dokumentai nėra atsiųsti.

Informavo asmeniškai

„Būsto valdos“ direktorius Rokas Drąsutavičius 15min paaiškino balkonų remonto priežastis ir eigą.

Pasak jo, 2021 metų vasario 12 dieną ir 2021 metų balandžio 1 dieną vyko dvi neeilinės statinio apžiūros.

Remiantis apžiūrų metu gautomis išvadomis, balkonai neatitiko keliamų saugumo reikalavimų.

Kam aukštalipiai balkono, esančio pirmame aukšte, remontui?

Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatose yra numatyta administratoriaus pareiga imtis būtinųjų priemonių, jeigu bendrojo naudojimo objektų būklė kelia grėsmę žmonių sveikatai, aplinkai ar statinio išlikimui, kad būtų išvengta žalos ir pašalinta grėsmė.

Gavus neeilinės apžiūros išvadas, gyventojai apie balkonų būklę buvo informuoti išplatintais skelbimais bendrose laiptinėse skelbimų lentose, taip pat su informacija galėjo susipažinti savitarnos sistemoje.

„Būsto valdos“ vadovas tvirtina, kad po balandžio mėnesį įvykusio konkurso daugiabučio namo laiptinėse buvo iškabinta informacija, kad konkursas baigėsi ir netrukus prasidės avarinės būklės balkonų atstatymo į projektinę padėtį darbai.

Pasak jo, namo vadybininkas pakabino skelbimus su informacija, kurie balkonai po neeilinių apžiūrų yra avarinės būklės arba turi avarinės būklės požymių.

Tie gyventojai, kurių balkonai pripažinti turintys avarinės būklės požymių, apie numatomus darbus jų balkonuose buvo informuoti asmeniškai.

Skaitytojos Audronės nuotr./Nustebino balkonų remonto kainos
Skaitytojos Audronės nuotr./Nustebino balkonų remonto kainos

Už balkonų remontą moka visi

Gegužės mėnesį buvo sutvarkyta 13 avarinės būklės turinčių balkonų. Už atliktus remonto darbus visi butų savininkai gavo sąskaitą.

„Būsto valdos“ direktorius aiškina, kad pagal galiojančius įstatymus, kiekvienas buto savininkas yra viso pastato bendrųjų konstrukcijų ir inžinerinių tinklų bendrasavininkas. Kadangi balkonas ir jo konstrukcijos yra priskiriamos bendram namo turtui, suma už balkono remonto darbus, nepaisant to, gyventojai naudojasi bendra nuosavybe ar ne, yra paskirstoma daugiabučio butų savininkams, atsižvelgiant į jų turimą nuosavybės plotą.

R.Drąsutavičiaus tikinimu, 2021 metų birželį buvo suorganizuotas daugiabučio gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimas, o jo metu buvo pateikta visa informacija apie avarinės būklės balkonų remonto atliktus darbus, pateikti apžiūrų aktai bei konkurso sąlygos ir konkurso dėl avarinės būklės balkonų remonto protokolas.

O štai gyventoja A.Mikštaitė tikina, kad susirinkime buvo rėkiama ant nepatenkintų namo gyventojų, o ne aiškinama apie atliktus remonto darbus. Pasak moters, gyventojams susirinkimo metu taip pat grasinta antstoliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius