Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

MJJ fondo stipendijos studijoms prestižiniuose užsienio universitetuose – penkioms laureatėms

Žymaus investuotojo, filantropo Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondas šiemet net penkioms laureatėms skyrė Žinių stipendijas magistro studijoms stipriausiuose užsienio universitetuose. Savo studijų kryptimis vertę Lietuvai kurti žadančiam jaunimui šįkart skirta 30 tūkst. eurų suma.
MJJ fondo valdybos nariai Marius Jakulis Jason, Liisa Leitzinger, fondo direktorė Kotryna Stankutė Jaščemskienė ir laureatės Liucija, Donata
MJJ fondo valdybos nariai Marius Jakulis Jason, Liisa Leitzinger, fondo direktorė Kotryna Stankutė Jaščemskienė ir laureatės Liucija, Donata / Malvinos Stankutės/MJJ fondo nuotr.

MJJ fondas per daugiau nei keturis veiklos metus jau suteikė beveik 1,8 mln. eurų vertės grantų, stipendijų ir investicijų talentingiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, siekiantiems ir galintiems prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo, rašoma MJJ fondo pranešime spaudai.

Filantropas Marius Jakulis Jason išsilavinimą visada tapatina su sėkmės garantu, todėl fondas skirdamas stipendijas siekia įgalinti jaunąją kartą išvykti studijuoti perspektyviausiose užsienio studijų programose, kuriose įgytas žinias grįžę pasitelks kuriant sėkmingą Lietuvos ateitį.

Pasak MJJ fondo vadovės Kotrynos Stankutės-Jaščemskienės – būtina skatinti jaunimą įgyti tarptautinės patirties ir pasisemti žinių geriausiuose pasaulio universitetuose:

„Norėdami įgalinti Lietuvą kuriančius talentus, turime jiems suteikti visas sąlygas tobulėjimui – tuomet galėsime tikėtis inovatyvių, aktualių ir socialinį poveikį kuriančių projekt, verslų įgyvendinimo. Iš viso stipendijas studijoms jau skyrėme 29 magistrantams, o žvelgdama į studentus, kurie jau grįžo į Lietuvą po studijų geriausiuose pasaulio universitetuose, suprantu, kad tai yra puikus būdas, kuriuo galime parvežti tarptautines idėjas ir patirtį į Lietuvą“, – teigia MJJ fondo vadovė K.Stankutė-Jaščemskienė.

MJJ Žinių grantai skirti penkioms magistrantėms

Gydytojai Donatai Raubei skirta MJJ Žinių stipendija endoskopinės kaukolės pamato chirurgijos magistro studijoms Insubrijos universitete.

Donata – gydytoja otorinolaringologė, dirbanti ausų, nosies ir gerklės ligų skyriuje Santaros klinikose, atliekanti sudėtingiausias endoskopines endonazalines operacijas. Magistro studijose įgytas žinias Donata pritaikys praktiškai ir teiks aukščiausio lygio paslaugas lietuviams, pasitelkiant naujausius, mažai invazyvius gydymo būdus gydant kaukolės pamato ir smegenų auglius.

MJJ Žinių grantas mokymuisi Edukologijos magistro studijose, Oksfordo universitete, skirtas Emilijai Platūkytei. Dar bakalauro studijų metu Emilija įgijo stiprias teorines ir praktines žinias socialinių mokslų srityje bei suprato, kad švietimas – jos ateities studijų kryptis.

Malvinos Stankutės/MJJ fondo nuotr./MJJ fondo valdybos narys Antanas Leitzinger, fondo direktorė Kotryna Stankutė Jaščemskienė ir laureatės Liucija, Emilija ir Ieva
Malvinos Stankutės/MJJ fondo nuotr./MJJ fondo valdybos narys Antanas Leitzinger, fondo direktorė Kotryna Stankutė Jaščemskienė ir laureatės Liucija, Emilija ir Ieva

Būtent tai paskatino studentę pasirinkti Edukologijos magistro studijas, suteiksiančias kompetencijų, reikalingų inovatyvios Lietuvos ir pasaulio švietimo sistemos formavimui. Po studijų Emilija įsitrauks į viešąjį sektorių ir savo kompetencijomis prisidės prie akademinių programų Lietuvoje. Emilijai MJJ fondo stipendija įsteigta bendradarbiaujant su Valstybinio studijų fondo konkursu „Kitas 100“.

Paulinai Kulytei skirtas MJJ Žinių grantas dirbtinio intelekto magistro programai Kembridžo universitete.

Paulina aktyviai gilina žinias DI pritaikymo ir natūralios kalbos apdorojimo metoduose, organizuoja dirbtinio intelekto užsiėmimus studentams. Baigusi magistrantūros studijas, Paulina tikisi, jog galės svariai prisidėti prie dirbtinio intelekto akademinės bendruomenės vystymo Lietuvoje.

Bioinformatikos studentei Ievai Pudžiūvelytei skirta MJJ Žinių stipendija Computational Biology and Bionformatics magistro programai ETH Zürich universitete.

Ieva, pasirinkdama studijuoti Šveicarijoje, nei kiek neabejoja universiteto studijų kokybe gyvybės, matematikos ir informatikos mokslų srityse. Ji tiki, kad tai yra prioritetinės ir didelę vertę turinčios kryptys ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Po studijų Ieva efektyviai prisidės prie gyvybės mokslų, informacinių technologijų ir bioinformatikos plėtros ir tęs darbus Lietuvoje.

MJJ Žinių stipendija magistro programai Basic and Translational Neuroscience, Kembridžo universitete, skirta Liucijai Vaicenavičiūtei. Ši programa ypatinga dėl jos skiriamo dėmesio taikomajam neuromokslų aspektui.

Liucija, tapdama taikomųjų neuromokslų specialiste, sieks kurti medikamentines ir psichosocialines intervencijas psichologinio vaikų gerovės gerinimui Lietuvoje. Baigusi magistro studijas, Liucija planuoja grįžti į Lietuvą ir prisijungti prie čia veikiančių mokslinių tyrimų grupių.

„Viena iš sričių, prie kurios vystymo norėčiau prisidėti – tai LR Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus veikla. Šis skyrius savo veikla ne tik pabrėžia medikamentinį sveikatos problemų sprendimą, bet taip pat siekia taikyti psichosocialines intervencijas, panašias į tas, kurių efektyvumą vertinome atlikdami tyrimą su Integruotųjų neuromokslų asociacijos keturių ekspertų komanda“, – dalinasi stipendijos laureatė Liucija.

Priimdamos MJJ fondo stipendijas, visos jaunosios mokslininkės įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose, o grįžus į Lietuvą – panaudoti studijų metu įgytas žinias.

Investuotojo ir filantropo Mariaus Jakulio Jason fondo tikslas – teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, kurie gali ir nori prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo. Fondo lėšos skiriamos trims kryptims: Verslo, Žinių ir Mokslo, o šiandien laureatams šiose kryptyse fondas jau yra paskyręs beveik 1,8 mln. eurų ir apie juos skelbia savo internetinėje svetainėje www.mjjfondas.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min