Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Laurinkus: panašu į Rusijos modelį

M.Laurinkus
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Mečys Laurinkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai į Lietuvą sugrįžęs iš ambasadoriaus pareigų Gruzijoje atšauktas Mečys Laurinkus priimą situaciją tokią, kokia ji yra ir nusiteikęs ne svarstyti, kas įvyko, o žengti į priekį.

„Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ su žurnalistu Edmundu Jakilaičiu kalbėjęs diplomatas sakė kol kas neturėjęs galimybės su kuo nors pasikalbėti apie tikrąsias jo atšaukimo į Lietuvą priežastis. „Skaityti skaičiau, girdėti girdėjau. [...] Aš nebespėliosiu, nes nemanau, kad yra reikalas. Kodėl taip nutiko, tikriausiai išaiškės laikui bėgant“, – sakė M.Laurinkus.

Žurnalistui priminus, kad prieš pusantro mėnesio M.Laurinkus sakė matąs, kur link Lietuvoje viskas krypsta ir pasiteiravus, ką jis turėjo omenyje tai sakydamas, diplomatas teigė omenyje turėjęs keletą aspektų.

Žurnalisto paklaustas, kaip vertina situaciją, kai staiga atsidūrė už borto, M.Laurinkus tvirtino šią situaciją vertinantis vyriškai.„Jei kalbėtume apie politinį aspektą, negalima neįžvelgti, kad įkandin ekonominės krizės eina ir politinė krizė. [...] Jei partijos silpnos ir neturi natūralaus dialogo su visuomene, o šalies viduje vyksta permainingi sprendimai, viskas krypsta į politinį nihilizmą“, – sakė M.Laurinkus.

Jis taip pat pažymėjo, kad partijos visuomenės akyse tampa visiškai nereikšmingos, todėl esą „atsiranda didžiulės galimybės vienasmeniams sprendimams“. „Toks valdymo modelis tampa labai panašus į Rusijos. Jei tas modelis dar labiau stiprės, žmonės taps abejingi, o politinės partijos nesugebės sukurti demokratinės diskusijos struktūros“, – kalbėjo M.Laurinkus.

Vertina vyriškai

Diplomatas teigė kol kas neturįs aiškaus plano, ką veiks ateityje, tačiau pripažino esąs pasiruošęs sugrįžti į politiką. „Išanalizuosiu situaciją Lietuvoje, padarysiu sau išvadas ir galvosiu, kaip galima konstruktyviai dalyvauti politikoje“, – žurnalistui sakė diplomatas.

Žurnalisto paklaustas, kaip vertina situaciją, kai staiga atsidūrė už borto, M.Laurinkus tvirtino šią situaciją vertinantis vyriškai. Pripažinęs, kad situacija jam neatrodo normali, vis tik M.Laurinkus taip pat pažymėjo, kad yra kaip yra ir kad reikia judėti pirmyn, o ne žvalgytis atgal.

Paklaustas, kaip vertina šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, diplomatas sakė kol kas jos nevertinantis, nes „iki šiol sprendimai buvo padaryti tik atskirų asmenų atžvilgiu tam tikru stiliumi“. M.Laurinkus akcentavo, kad jam toks stilius yra nepriimtinas ir net netaktiškas.

„Vertinti prezidentę dar yra ankstoka. Galiu tik tiek pasakyti: kad ir kiek prezidentė stengtųsi kištis į vidaus politiką, vid dėlto jos veiklos rezultatai bus vertinami pagal indėlį į užsienio politiką“, – sakė M.Laurinkus.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min