Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 28d. 14:16

Mobiliojo ryšio operatoriai ir žiniasklaida turės nemokamai informuoti visuomenę apie pavojų

Mobilusis ryšys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mobilusis telefonas

Trečiadienį posėdyje Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktiems įstatymų pakeitimams, kuriais mobiliojo ryšio operatoriai turės palaikyti savo lėšomis techninę įrangą, suteikiančią galimybę valstybei informuoti visuomenę apie gresiančias nelaimes ar ekstremalias situacijas bei žiniasklaidą, kuri turės neatlygintinai apie tokius įvykius informuoti visuomenę.

„Šiuo metu visi Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai turi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įdiegtą techninę įrangą, suteikiančią galimybę valstybei informuoti visuomenę apie gresiančias nelaimes ar ekstremalias situacijas. Priėmus įstatymo pakeitimus, operatoriai privalės šią įranga naudoti, ją palaikydami savo lėšomis, taip pat neturės teisės apmokestinti galimybės teikti informaciją gyventojams – tai leis užtikrinti sklandų perspėjimo sistemos veikimą bei sutaupyti apie 300 tūkst. Eur. biudžeto lėšų per metus“, – pažymi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Nustatyta pareiga viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams neatlygintinai bei operatyviai skelbti ne tik valstybės, bet ir savivaldybių institucijų ir įstaigų perspėjimo pranešimus gresiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms, taip pat paskelbus mobilizaciją.

Pakeitimais taip pat nustatoma, kad gyventojų perspėjimas apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją vykdomas nedelsiant (iš karto), kartu išplatinant visą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų turimą informaciją, kuri padėtų gyventojams išvengti galimos žalos ar ją sušvelninti.

Valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, ūkio subjektai ir kitos įstaigos taip pat privalės leisti neatlygintinai naudotis jiems priklausančia techninėms perspėjimo priemonėms reikalinga infrastruktūra. 

Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimais nustatyta pareiga viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams neatlygintinai bei operatyviai skelbti ne tik valstybės, bet ir savivaldybių institucijų ir įstaigų perspėjimo pranešimus gresiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms, taip pat paskelbus mobilizaciją.

Šiems Civilinės saugos bei Visuomenės informavimo įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min