Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 14:08

Modernaus meno centras pripažintas valstybei svarbiu kultūriniu projektu

Modernaus meno centro projektas
Projektų autorių vizualizacijos / Modernaus meno centro projektas

Vyriausybė posėdyje priėmė sprendimą pripažinti Modernaus meno centrą (MMC) valstybei svarbiu kultūriniu projektu. MMC planuojamas statyti Vilniuje iš mecenatų Viktoro ir Danguolės Butkų privačių lėšų, taip pat – ES struktūrinių fondų lėšų. Šiuo projektu skatinama viešojo ir privataus sektorių partnerystė, padėsianti pritraukti apie 20 mln. litų privataus kapitalo investicijų.

Ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai teigiama, kad svarstant projektą, premjeras Andrius Kubilius pabrėžė jo svarbą valstybei ir visuomenei. „Ši iniciatyva neturi precedento, kadangi tai yra pirmasis tokio masto mecenatinis projektas per pastaruosius dvidešimt metų. Džiaugiamės, kad privatūs asmenys skiria lėšų valstybei reikšmingam kultūriniam objektui, atveria visuomenei savo meno kūrinių kolekcijas“, – sakė ministras pirmininkas.

MMC ekspozicijoje bus galima išvysti lietuvių ir Lietuvoje gyvenančių menininkų modernistų darbus, kurtus maždaug nuo 1960 m. iki nepriklausomybės atgavimo, ir nepriklausomoje Lietuvoje kuriančių šiuolaikinių Lietuvos menininkų darbus.

Tikimasi, kad MMC suaktyvins šalies kultūrinį gyvenimą, leis pristatyti kūrybos ir meno įvairovę, pritrauks privataus kapitalo investicijas bei turistų srautus. Šioje erdvėje bus sudarytos visos galimybės skleistis kultūros forumui: muziejuje bus rengiami koncertai, spektakliai, kino filmų peržiūros, skaitomos įvairios paskaitos bei rengiamos konferencijos, veiks biblioteka ir informacijos centras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min