Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Modernaus meno muziejus Vilniuje turėtų išdygti

Viktoras Butkus ketina į Modernaus meno centro statybas ir kolekciją investuoti 20 mln. Lt.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktoras Butkus ketina į Modernaus meno centro statybas ir kolekciją investuoti 20 mln. Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybė, Kultūros ministerija ir Modernaus meno centro idėjos autorius bei mecenatas Viktoras Butkus pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriame visos pusės įsipareigojo stengtis, kad toks meno muziejus sostinėje atsirastų. Tiesa, šis memorandumas dar neužtikrina, jog muziejus tikrai bus pastatytas.

Idėją pastatyti Vilniuje tokį meno centrą verslininkas V.Butkus iškėlė dar 2009-ųjų metų pabaigoje, o pirmas susitikimas su savivaldybės vadovais įvyko pernai vasarą. Vis dėlto miesto tarybos sprendimo reikėjo laukti ilgokai – memorandumo pasirašymui pritarta tik priešpaskutiniame senosios kadencijos posėdyje balandžio 6 dieną.

Anot sostinės mero Raimundo Aleknos, džiugina, kad žmonės, dirbę sveikatos sektoriaus moderniųjų technologijų srityje, savo iniciatyva kuria modernaus meno muziejų. V.Butkus, pernai vasarą pardavęs bendrovę „Fermentas“, ketina į Modernaus meno muziejaus statybas ir kolekciją investuoti apie 20 mln. Lt. Dar 10 mln. Lt tikimasi gauti iš Europos Sąjungos Struktūrinių fondų. Muziejų planuojama statyti dešiniajame Neries krante šalia Nacionalinės dailės galerijos.

„Puikiai žinome meno reikšmę žmogaus dvasinei būsenai, savijautai, todėl tikimės, kad Modernaus meno muziejaus projektas bus toks pats sėkmingas, kaip ir iki šiol buvusi V.Butkaus veikla. Tai bus pasaulinio lygio centras ir ne iš fantazijų pasaulio, kaip esame girdėję svajojant apie kai kuriuos objektus, kai buvo ne vienerius metus apie tai tik kalbama. Čia yra daroma“, – teigė R.Alekna.

Svarbu ir kaip ministrui, ir kaip vilniečiui

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas prisipažino iš pradžių net nepatikėjęs, kad toks projektas gali būti įmanomas Lietuvoje. „Džiaugiuosi trejopai – kaip pilietis, nes gimsta unikali valstybės ir privačių asmenų partnerystė, kaip kultūros ministras ir kultūros žmogus sveikinu naują muziejų, kuriame bus eksponuojama reikšminga kolekcija, ir kaip vilnietis, nes toks muziejus Vilniuje atsiras ir taps traukos centru“, – kalbėjo A.Gelūnas.

Pats V.Butkus nebuvo linkęs projekto sureikšminti kaip išskirtinio. „Tai nėra nieko išskirtinio pasauliniame kontekste. Lankydamiesi įvairiuose pasaulio miestuose ir miesteliuose matėme, kad jeigu miestas turi bent kelis šimtus tūkstančių gyventojų, jame yra ir modernaus meno muziejus. Lietuva taip pat turi daug gabių menininkų, bet mažai galerijų, todėl dalis kūrėjų po kurio laiko tiesiog primirštami“, – sakė V.Butkus.

Muziejaus kolekciją sudarys tik lietuvių menininkų kūryba nuo 1960-ųjų metų – tapyba, skulptūra, fotografija, video menas. Viktoro ir Danguolės Butkų sukauptoje kolekcijoje jau yra 1500 darbų. Tikimasi muziejų padaryti gyvą, lankomą. Be ekspozicinių salių naujajame pastate atsiras vietos ir kavinei, suvenyrų parduotuvei, edukaciniam centrui, nedidelei renginių salei.

Anot V.Butkaus, jeigu viskas eisis itin sklandžiai, muziejų tikimasi atidaryti 2014 metų pabaigoje. Memorandume numatoma, kad rengiant detalųjį planą nebus tiksliai įvardijama, jog čia būtinai bus muziejus, esą tai bus visuomeninės paskirties objektas. „Jeigu dėl Modernaus meno centro statybų persigalvos miesto taryba ar investuotojas, čia galės atsirasti koncertų salė, bažnyčia ar kažkas panašaus. Taip pat įrašėme pastabą, kad neparengus plano iki 2012 metų balandžio 30 dienos, investuotojas turės teisę pasirinkti kitą miestą savo projektui“, – teigė vicemeras Gintautas Babravičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min